منو
 کاربر Online
1812 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  سه شنبه 24 اردیبهشت 1387 [19:14 ]
  آیا روی عطارد برف می بارد ؟
 

البته نه برفی که ما می شناسیم ، اما دانشمندان اظهار کرده اند در قسمت های عمیق سیاره برف آهن شکل می گیرد و به سمت هسته ی سیاره می بارد ، که بسیار شبیه دانه های برفی است که در جو زمین شکل می گیرد . حرکت این برف آهن ممکن است ناشی از میدان مغناطیسی عجیب سیاره ی عطارد باشد . عطارد و زمین تنها سیارات خاکی هستند که دارای میدان مغناطیسی کروی می باشند ، اما میدان عطارد در حدود 100 بار ضعیفتر از میدان مغناطیسی زمین است که دانشمندان قادر به توضیح این مساله نیستند .
برای درک بیشتر حالت فیزیکی عطارد ، محققان در یک آزمایشگاه شرایطی را که در هسته ی عطارد وجود داشت یعنی سولفور آهن گداخته در فشار و دمای بالا بازسازی کردند . در هر آزمایش نمونه ای از سولفور آهن در فشار و دمایی خاص متراکم شد ؛ سپس نمونه ی سرد شده را برش داده و با میکروسکوپ الکترونی و ریزپردازنده اسکن نمودند. محققان اظهار داشتند که یافته هایی آماده کرده اند تا آنها را با اطلاعات جدیدی که در پرواز مسنجر ناسا که برای دومین بار در تاریخ 6 اکتبر 2008 به سیاره ی عطارد نزدیک می شود مطابقت دهند .

منبع خبر : Eureka Alertتصویر

  امتیاز: 0.00