منو
 صفحه های تصادفی
پروتئین C آرابینوز دارای 2 نقش فعال کننده و سد کننده است
ادراک فضا از راه بینائی
ساختمانهای مزو
فرهنگسرای نوجوان
رضایت علی علیه السلام در معراج
آب نبات
آرتیشو
Macromedia Studio
سنگ مخزن نفت
یونوسپتیوم
 کاربر Online
1094 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  سه شنبه 24 اردیبهشت 1387 [19:14 ]
  آیا روی عطارد برف می بارد ؟
 

البته نه برفی که ما می شناسیم ، اما دانشمندان اظهار کرده اند در قسمت های عمیق سیاره برف آهن شکل می گیرد و به سمت هسته ی سیاره می بارد ، که بسیار شبیه دانه های برفی است که در جو زمین شکل می گیرد . حرکت این برف آهن ممکن است ناشی از میدان مغناطیسی عجیب سیاره ی عطارد باشد . عطارد و زمین تنها سیارات خاکی هستند که دارای میدان مغناطیسی کروی می باشند ، اما میدان عطارد در حدود 100 بار ضعیفتر از میدان مغناطیسی زمین است که دانشمندان قادر به توضیح این مساله نیستند .
برای درک بیشتر حالت فیزیکی عطارد ، محققان در یک آزمایشگاه شرایطی را که در هسته ی عطارد وجود داشت یعنی سولفور آهن گداخته در فشار و دمای بالا بازسازی کردند . در هر آزمایش نمونه ای از سولفور آهن در فشار و دمایی خاص متراکم شد ؛ سپس نمونه ی سرد شده را برش داده و با میکروسکوپ الکترونی و ریزپردازنده اسکن نمودند. محققان اظهار داشتند که یافته هایی آماده کرده اند تا آنها را با اطلاعات جدیدی که در پرواز مسنجر ناسا که برای دومین بار در تاریخ 6 اکتبر 2008 به سیاره ی عطارد نزدیک می شود مطابقت دهند .

منبع خبر : Eureka Alertتصویر

  امتیاز: 0.00