منو
 صفحه های تصادفی
عصر امام خمینی -آهنگ عزیمت انسان به قلمرو تاریخ دیگر
اسد «صورت فلکی»
دریای خلیج فارس
نقشه بردار
حکم امام علی علیه السلام درباره قطع دست دزد
دعوت فروشندگان به رعایت تقوا
آپوفیلیت
انواع کوه
رشته مهندسی مواد
استریوسکوپ
 کاربر Online
685 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  دوشنبه 26 آذر 1386 [20:09 ]
  نگاهی به فعالیتهای فضایی در سال 2007
 

رقابت برای رفتن به فضا بار دیگر شتاب گرفته است . ژاپن در سپتامبر، ماموریت برای اکتشافات ماه را آغاز نمود. این بزرگترین فعالیت در زمینه اکتشاف این قمر زمین بوده است . سه فضاپیما برای پیمایش ماه به بررسی سطح ماه پرداختند همچنین چینی ها نیز فضاپیمای چانگ را برای مطالعات بیشتر در این زمینه فرستاده اند . ناسا نیز قرار است تا سال 2020 ماموریتهایی را در مورد ماه به انجام رساند . در این سال فضاپیمای پگاه به سمت کمربند سیارکها فرستاده شد . همچنین امسال باربارا مورگان معلمی که قرار بود 20 سال پیش با شاتل چلنجر به مدار زمین برود این بار با شاتل ایندیور به طرف ایستگاه فضایی رفت . این سال تنها به فضانوردان اختصاص نداشت بلکه جستجوگران فضا نیز نتایج جالب توجهی بدست آوردند . سیاره ای به نام c581HD در منظومه ای فرا خورشیدی کشف شد که دمای سطح آن شبیه به زمین است . این کوچکترین سیاره پیدا شده می باشد ، هر چند جرم آن 5 برابر زمین و حجم آن 50 برابر زمین است . امسال همچنین سیاره ای کشف شد که در جو آن بخار آب وجود داشت و این پیشرفتی بسیار مهم می باشد زیرا این کشف اولین مولکول در سیاره ای فرا خورشیدی است .
همچنین دانشمندان در مورد مریخ نیز فعالیت های زیادی انجام دادند و دریافتند حجم یخ در قطب جنوب این سیاره به حدی است که می تواند سطح سیاره را تا چند ین متر بپوشاند .

  امتیاز: 0.00