منو
 کاربر Online
574 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 23 مهر 1386 [04:33 ]
  مکان یابی نیروی گاه هسته ای
 

سلام
در سوال جدیدی که در کتاب فیزیک 1 دبیرستان مطرح شده ( سوال 8 ص 28 قسمت ب)با توجه به شرایط مناسبی که برای نیروگاه برق با سوخت ذغال سنگ رسم شده ، استفاده از نیروگاه فسیلی بر هسته ای ترجیح دارد.!!!!!ومن به عنوان معلم فیزیک فقط یک بهانه برای توجیه این انتخاب مغایر با فن آوری روز و سیاست کشور دارم : اینکه نیروگاه هسته ای جهت ایمنی بیشتر نباید نزدیک شهر ها و رود خانه های دارای ماهی باشد.
نظر شما در پاسخ به این سوال کتاب چیست؟
متشکرم

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه فیزیک 3 ستاره ها ارسال ها: 2228   در :  دوشنبه 23 مهر 1386 [04:48 ]
  مکان یابی نیرو گاه
 

همکار عزیز سلام
پرسشی که ذکر کرده اید بررسی شد. پرسش بسیار خوبی است و در رده ی پرسش هایی محسوب می شود که هر گروه در کلاس درس باید بر روی آن بحث کند و نظر خود را به کلاس ارائه دهند.به این پرسش ها ،م عمولا پرسش های باز گفته می شود.اتفاقا در خصوص این پرسش بر خلاف نظر شما ، به دلیل نزدیکی محل نیروگاه به دو شهر و همچنین مجاورت آن با رودخانه، نیروگاه هسته ای بر نیروگاه فسیلی ترجیح دارد.با این حال شما به عنوان معلم باید اجازه دهید که هر گروه در کلاس درس نظر خود را با دلایلی که می آورند مطرح کنند و بهتر است از پیش داوری خودداری شود.

  امتیاز: 0.00