منو
 کاربر Online
474 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  یکشنبه 21 مرداد 1386 [11:03 ]
  باقیمانده ابرنواختری
 

باقیمانده ابرنواختری

در اینجا دو عکس از بازمانده ابرنواختری وجود دارد که از ترکیب اطلاعات بدست آمده از تلسکوپ پرتو x چاندرا و ایکس . ام.ام نیوتن اسا ایجاد شد . در هر دوی این عکسها نیوتن تصویری گسترده از زمینه گرفته و چاندرا بر روی نواحی کلیدی مورد علاقه محققان تمرکز می کرد .
جسم نارنجی در سمت راست آر سی دبلیو 86 است . یکی از قدیمی ترین ابرنواخترانی که ثبت شد و از نظر تاریخی تصور می شود که توسط اخترشناسان چینی و رومی در سال 185 پس از میلاد شناسایی شده است . در ترکیب تصاویر چاندرا و نیوتن شما می توانید حلقه ای منبسط شده که آثار بازمانده از انفجار ستاره ای پرجرم است را مشاهده کنید .
جسم دیگر 347 G همچنین بوسیله چینی ها در 393 پس از میلاد رصد شد . انفجار ستاره به قدری آنرا درخشان کرده بود که گفته شده ستاره برای ماهها به قدری پر نور بوده که درخشندگی آن همپای درخشش مشتری در آسمان بوده است .
در قسمت پایین عکس منبعی نقطه ای وجود دارد که احتمالا ستاره ای نوترونی است که مواد برجای مانده از ستاره بر هسته فروریزش کرده اند .

منبع خبر : اخبار چاندرا

تصویر

  امتیاز: 0.00