منو
 صفحه های تصادفی
زمین شناسی مهندسی
انتخاب قطع در عکاسی
لومونتیت
آثار و تالیفات سهروردی
امتیاز بانک شاهنشاهی
تولید صنعتی آمونیاک
متولیان امر ولایت پس از پیامبر اکرم
حرکت انتقالی
مولد جریان الکتریکی مستقیم
کاوشگرهای ویجر
 کاربر Online
917 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  دوشنبه 21 خرداد 1386 [08:01 ]
  رویت هلال جمادی الثانی
 

مدیرانجمن نجوم آماتوری ایران گفت: شرایط رویت پذیری `هلال شامگاهی` جمادی‌الثانی که نشانگر آغاز این ماه است ، فراهم شده است. برخی از ماهها در زمان رویت قابل دیدن نیستند که هلال شامگاهی جمادی- الثانی از این دسته است ، اما دراین ماه شرایط رویت آن فراهم شده‌است.

به گفته وی رویت آن دربخش‌هایی از کشور با استفاده از ابزارهای رصدی- توانمند قابل مشاهده است. وی اضافه کرد: زمان رویت این هلال در تهران پس از غروب خورشید در ساعت ‪ ۱۹‬و ‪ ۲۱‬دقیقه و ‪ ۲۸‬ثانیه به مدت ‪ ۴۵‬دقیقه درافق غربی آسمان شامگاهی طول می کشد.

عتیقی تصریح کرد: برای رویت این هلال در استان‌های جنوب شرقی و مرکزی کشور شانس بیشتری با ابزار وجود دارد. مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران گفت: طول کمان و فاز پایین همراه با برخی شرایط نامساعد دیگر این هلال را در رده هلال‌های بحرانی قرار داده و حتی می‌تواند از برخی جهات یک هلال رکورد شکن محسوب شود.

وی افزود: گروه رویت هلال انجمن نجوم آماتوری ایران با استفاده از تلسکوپ ‪ ۱۰‬اینچ و دوربین دو چشمی قدرتمند به استان کرمان اعزام می‌شوند. وی گفت: علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت اختصاصی منجمان آماتور ایران به نشانی ‪www.iaas.ir‬مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی

  امتیاز: 0.00