منو
 کاربر Online
1688 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  یکشنبه 20 خرداد 1386 [06:46 ]
  نام‌نویسی دوره‌های آموزشی
 

نام نویسی دوره‌های آموزشی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران از امروز آغاز و به مدت یک هفته ادامه دارد. هر دوره آموزشی شامل ‪ ۲۰‬ساعت آموزش تئوری و عملی بوده که مدت آن حداقل ‪ ۷۷‬روز به طول می‌انجامد. این دوره‌ها شامل دوره‌های آموزش نجوم مقدماتی ‪ ۱‬و ‪،۲‬ اختر فیزیک، نجوم رصدی، هواشناسی و رویت هلال ماه است.

در نجوم مقدماتی ‪ ۱‬و ‪ ،۲‬فراگیران با مبانی اصلی و پایه‌های علم نجوم همچون ساختار عالم، چگونگی شکل‌گیری پدیده‌های موجود در آسمان و معرفی آن‌ها، انواع اجرام آسمانی شناخته شده و بررسی علل تشکیل این اجرام آشنا می‌شوند. دوره‌آموزشی اخترفیزیک شامل بررسی علل تشکیل ستاره،ساختارهای بزرگ در عالم و نظریه‌های موجود در آن زمینه است.

در دوره آموزش نجوم رصدی نیز فراگیران با جایگاه ستارگان، سیارات و صورت‌هال فلکی به کمک نرم افزارها آشنا شده و می‌آموزند که در هر ماه و هر ساعت برای دیدن پدیده‌های مختلف در آسمان چگونه آسمان را با چشم و یا تلسکوپ رصد کنند. در شهرهای بزرگ تنها ستارگان پرنور را می‌توان دید اما اگر از نور، آلودگی و ساختمان‌های شهر دور شویم و آسمان صاف و تاریک شده باشد با چشم غیرمسلح، در حدود دو هزار ستاره را خواهیم دید.


علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به مرکز علوم و ستاره‌شناسی تهران واقع در میدان قدس، خیابان دزاشیب، خیابان عمار، کوی عرفات مراجعه کنند. ک/‪۳‬

  امتیاز: 0.00