منو
 کاربر Online
391 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline پژمان-رحیمی-صادق 3 ستاره ها ارسال ها: 607   در :  سه شنبه 15 خرداد 1386 [19:57 ]
  CD‌های کپی
 

از هفته آینده و با عملیاتی شدن ستاد سامان‌دهی کپی‌رایت، CD‌های کپی همچون چک پول تقلبی، دست هر فردی باشد، جرم تلقی شده و نیروهای انتظامی، حتی بدون وجود هرگونه شاکی، نسبت به عاملان و دارندگان آن معترض شده و برخورد خواهند کرد.

محمدامین شهرستانی، رئیس مجمع ناشران الکترونیک، در گفت‌وگو با سیتنا، از عملیاتی شدن ستاد سامان‌دهی کپی‌رایت از هفته آتی خبر داد و اظهار داشت: با ابلاغ بخشنامه‌ از سوی دادستانی به تمامی 500 و اندی شعبه، عدم رعایت کپی‌رایت نرم‌افزار، از حالت جرم خاص به جرم عام تبدیل شده و توسط دادستان‌ها مدیریت و آنها به عنوان مدعی‌العموم با این جرم برخورد گسترده خواهند شد.

وی، افزود: با این بخشنامه، هر ضابط اجرایی قانونی، همچون نیروهای انتظامی برای برخورد با این جرم، احتیاجی به شاکی ندارند و می‌توانند با دارندگان CDهای کپی، برخورد قانونی داشته باشند، در صورتی که در حال حاضر، نیروهایی انتظامی تنها در صورت داشتن شاکی، اجازه برخورد دارند.

وی، خاطرنشان کرد: بدین ترتیب، با بازجویی از دارندگان CDهای کپی شده، به صورت پلکانی، فرد اصلی و عامل شکستن قفل نرم‌افزار مشخص و دستگیر خواهند شد.

رئیس مجمع ناشران الکترونیک، با بیان این مطلب که برخورد قطعی با این مجرمان، حداکثر از فصل تابستان آغاز می‌شود، اظهار داشت: خوشبختانه شبکه دادستانی کشور به دلیل گستردگی قادر به برخورد با این جرم است و با عملیاتی شدن آن، اتفاق محکم و جدی در کشور رخ خواهد داد.

منبع : amvaj-e-bartar.com

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline پژمان-رحیمی-صادق 3 ستاره ها ارسال ها: 607   در :  سه شنبه 15 خرداد 1386 [20:02 ]
  امکانش خیلی کمه
 

من فکر نمی کنم همچین اتفاقی بیفته اما دیدم که سی دی ها رو جمع کنن اونم از عمده هاش .تازه دیدم بعضی از بهترین بازیهای کره ضمین هم مثل GTA فروش و توضیعش ممنوع شده .
خدا شفا بده...

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline زینب معزی 3 ستاره ها ارسال ها: 407   در :  چهارشنبه 16 خرداد 1386 [05:04 ]
  اگه بشه چی میشه؟!
 

سلام!
من هم فکر نمیکنم که چنین اتفاقی بیفته.
این کار رو کردن ، به ضرر خیلی ها و به سود خیلی های دیگه هست.
خیلی کار سختیه.
البته نا گفته نمونه که این پدیده به اقتصاد مملکتمون خیلی ضربه میزنه.
اما خوب من هم مثل اغلب شما ها ، دانسته یا ندانسته از این CD ها استفاده میکنم.redface
فکر کنم عواقب هم داره.
مثل گرون شدن CD ها
یا .....
فکرشو بکنین ، قرار بشه تمام CD های نرم‌افزاری هم اصل باشه و تقلبی نباشه.
هر کس باید نزدیک 100 دلار واسه Windows Xp بده.(100 دلار کجا و 5-6 هزار تومان کجا؟!!!!)
قیمت Vista یا Linux رو هم خبر ندارم ؛ اما فکر میکنم بیشتر از الآنش بشه.
واااااای!!!!!
این کار خطر داره‌ه‌ه‌ه‌ه!!!!!!mrgreen
wink

  امتیاز: 0.00