منو
 صفحه های تصادفی
سردرد خوشه ای
دوران بزرگ مالکی جامعه روستایی ایران
فرهنگ استان زنجان
زمین شناسی پزشکی
جدایی از امام علی علیه السلام جدایی از پیامبر است
آزاد خان افغان
پاداش همراهی با امام زمان
آل محتاج
تحلیل ابعادی(المپیاد)
اسناد تجارتی
 کاربر Online
727 کاربر online
 : عمومی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline جعفر صالحی 3 ستاره ها ارسال ها: 129   در :  چهارشنبه 09 خرداد 1386 [22:02 ]
  اتصال اولين گروه از مدارس به شبكه ملي اينترنت
 

نماینده شرکت PAP شاتل در استان فارس از اتصال 300 مدرسه در پایه راهنمایی و دبیرستان به شبکه ملی اینترنت خبر داد و گفت: تا پایان سال جاری بیش از 500 مدرسه در این استان به شبکه ملی اینترنت متصل خواهد شد.

پیمان همایون، در گفت‌و گو با ایلنا، با اشاره به طرح اتصال 1500 مدرسه به شبکه ملی اینترنت در استان فارس که از سال گذشته آغاز شد، اظهارداشت: طبق جلسات انجام شده با مسئولین شرکت مخابرات استان فارس و نیز مسئولین آموزش و پرورش و نماینده‌‏های PAP در سطح استان، اجرای اتصال مدارس این استان از طریق ADSL به یکدیگر و نیز شبکه ملی اینترنت به شرکت شاتل سپرده شد.

وی افزود: یک شبکه با تجهیزات کاملا مجهز در اختیار آموزش و پرورش استان قرار داده شده و از اول سال جاری شروع به اتصال مدارس به یکدیگر و سپس به شبکه ملی کردیم.

وی، یادآورشد: در این طرح مدارس نیز از طریق شبکه VPN به یکدیگر متصل شده و به راحتی می‌‏توانند از اطلاعات علمی و آموزش یکدیگر استفاده کنند.

نماینده شاتل در شیراز، ادامه داد: با استفاده از شبکه ملی اینترنت بسیاری از راهکارهای اداری مدارس به راحتی و بدون حضور فیزیکی در آموزش و پرورش انجام می‌‏پذیرد.

وی، با بیان این که استان فارس اولین استانی است که در کل کشور شبکه ملی اینترنت را افتتاح کرده است، خاطرنشان کرد: راه‌‏اندازی اتصال این مدارس روز گذشته با حضور دبیر شورایعالی فناوری اطلاعات افتتاح شد.

همایون، گفت: این شبکه برای دانش‌آموزان مدارس طراحی شده است و دانش‌آموزان به راحتی می‌‏توانند از اطلاعات داخل سایت استفاده کنند.

وی، فاز بعدی اتصال به شبکه ملی اینترنت را در سطح مدارس ابتدایی و مدارس غیرانتفاعی عنوان کرد و در خصوص سرعت دسترسی این مدارس نیز گفت: طبق قرار داد باید سرعت دسترسی مدارس 64K باشد؛ اما به دلیل ترانزمیشن بین مراکز که مخابرات در اختیار ما قرار داده است فعلا محدودیت روی 64K نداریم.

  امتیاز: 0.00