منو
 کاربر Online
1078 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فرشباف 3 ستاره ها ارسال ها: 213   در :  دوشنبه 07 خرداد 1386 [07:26 ]
  تعیین هویت شهدای گمنام با دستگاه تعیین توالی ‪ DNA
 

تشخیص هویت شهدای گمنام با استفاده از دستگاه تعیین توالی ‪ DNA‬توسط بخش خصوصی در ایران امکانپذیر شد.


این شرکت بااستفاده از دستگاه آنالایزر مدل ‪ EBI‬به تعیین هویت مولکولی می‌پردازد. براساس کارت‌هایی که تولید می‌شود نیز ‪ DNA‬روی آن‌ها تا چند سال نگهداری خواهد شد.

این خدمت قراراست دردهمین نمایشگاه‌بین‌المللی‌تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و صنایع دارویی (ایران مد) در تهران معرفی شود. این دستگاه کمک شایانی در تشخیص مشکلات ناشی از بیماری‌های وراثتی ، هموفیلی و بتاتالاسمی خواهد کرد.

تعیین هویت مولکولی در ارتباط با مشاغل خاص بسیار کمک‌کننده است و هویت شهدای گمنام جنگ نیز می‌تواند از طریق این دستگاه انجام شود. دهمین نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و صنایع دارویی با شرکت ‪ ۴۰۰‬شرکت داخلی و خارجی از ‪ ۲۱‬تا ‪ ۲۴‬خرداد ماه در تهران برگزار می‌شود.

این نمایشگاه را وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی با همکاری بخش خصوصی برگزار می‌کند و نمایندگان کشورهای آلمان ، اتریش ، بلژیک ، هلند، ترکیه و تعدادی از کشورهای همسایه ایران در نمایشگاه حضور خواهند داشت.

  • ایرنا

  امتیاز: 0.00