منو
 کاربر Online
371 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline حسین خادم 4 ستاره ها ارسال ها: 1813   در :  چهارشنبه 26 اردیبهشت 1386 [15:17 ]
  چگونه خلبان شویم؟
 

سیستم هوانوردی قوانین آموزش هوایی غیر نظامی دنیا زیر پوشش دو سازمان است و هر کشوری با توجه به مسائل هوانوردی از قوانین یکی از این دو سازمان در سیستم خدمات پروازی و آموزشی خود پیروی می کند. ایکائو ICAO و کمیته فدرال هوانوردی FAA این دو سازمان هستند. اکثر کشورهای دنیا زیر پوشش ایکائو هستند و از قواتین این سازمان پیروی می کنند. کشور ما هم تحت پوشش قوانین ایکائو می باشد. کسی که قصد دارد خلبان شود در درجه اول باید عاشق پرواز و آسمان باشد تا تمامی مشکلات در برابر هدف وی آسان شود.

دوره خلبانی هواپیماهای فوق سبک (ULL)

بعضیها دوست دارند که بعنوان یک خلبان شخصی و تفریحی شروع به یادگیری پرواز کنند که برای آنها ما دوره ULL را پیشنهاد میکنیم.دوره ای در حدود ۶۰ ساعت کلاس زمینی که شامل آیرودینامیک واصول پرواز،هواشناسی،موتور،بدنه و… می باشد و حدودا دارای ۴۵ تا۵۰ ساعت پرواز با یک هواپیمای کوچک دو نفره می باشد.این گواهینامه در اروپا رواج دارد و در ایران حدود چهار سال است که امکان دسترسی به این نوع گواهینامه وجود دارد.

گواهینامه بازرگانی

ابتدا برای آنکه در خطوط هوایی مشغول کار شوید باید گواهینامه های آن را اخذ کنید که شامل:
  • گواهینامه خلبانی هواپیمای شخصی PPL
  • گواهینامه خلبانی هواپیمای بازرگانی CPL
  • گواهینامه پرواز با آلات دقیق یا دستگاه IR

شخص پس از ثبت نام در باشگاه های هوانوردی و یا مدارس خلبانی به معاینات چک آپ پزشکی توسط پزشک متخصص هوایی و دریافت صلاحیت پزشکی جهت پرواز زیر نظر پزشک مربوطه و مورد تاَیید سازمان هواپیمایی کشوری معرفی می گردد.

دوره خلبانی شخصی(PPL) در ایران شامل ۳۹۰ ساعت کلاس زمینی و حدود ۴۰ ساعت پرواز می باشد. دانشجو علاوه بر گذراندن دوره کلاس های زمینی شروع به پرواز می کند. پس از قبولی در آزمونی حساس و کسب گواهینامه PPL دانشجو یک ماه فرصت دارد تا با همان ساعت پروازهایی که در دفترچه مخصوص به خود دانشجو ثبت شده او را جهت صلاحیت پزشکی به سازمان مربوطه معرفی و از دریافت و تاَیید صلاحیت پزشکی،او را به کلاس های زمینی CPL معرفی میکنند.

این دوره دارای ۳۳۰ ساعت کلاس های زمینی و ۱۱۰ ساعت پرواز شروع و پس از قبولی و دریافت گواهینامه وی وارد مرحله سوم می شود که پس از قبولی در آزمون مرحله ی سوم او دیگر یک خلبان می شود.

  امتیاز: 0.00