منو
 صفحه های تصادفی
جاسوس ابن زیاد و یافتن مخفیگاه مسلم
حرکت الکترون ها در نیم رساناها
حسن خلق
رنگدانه و انواع آن
عبور امام علی علیه السلام از کربلا
اواخر عمر امیر اسماعیل سامانی
یونوهگزیوم
امام حسین علیه السلام و تفسیر آیه 6و7 سوره نازعات و آیه 90 سوره انبیاء
ساعت «صورت فلکی»
گسل زاگرس
 کاربر Online
575 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  یکشنبه 09 اردیبهشت 1386 [08:25 ]
  جلوگیری از پیری زودرس چشم
 

یکی‌ازمتخصصان‌بیماری‌های چشم گفت : کره یکی از مواد لبنیاتی‌است‌که‌می تواند مانع از پیری زودرس چشم شود.

دکتر `علی زندیه` روز شنبه در سمینار یک روزه‌بازآموزی بیماری‌های چشم در تالار` محسن` بیمارستان الزهرا اصفهان، گفت : درکره‌چربی‌های خاص وجود دارد که ماهیچه‌ها و عضلات دور چشم به‌آن احتیاج دارد و بیشترین جذب این چربی در همین موضع است.

وی گفت : مصرف آب میوه به خصوص آب هویج و دیگرلبنیات برای ترمیم و تقویت چشم در کنار مصرف کره به خصوص برای کودکان توصیه می‌شود.

این‌متخصص ،بااشاره به نزدیکی فصل تابستان و افزایش استفاده از عینک دودی به خصوص دربین جوانان خواستار پرهیز از خرید عینک‌های دودی غیر استاندارد با شیشه‌های پلاستیکی شد.

زندیه با بیان اینکه ، استفاده ازاین عینک‌ها به‌دلیل ممانعت نکردن‌از نور آفتاب باعث پرش و لرزش چشم، سوزش و آب آمدن چشم و در نهایت سر درد می‌شود گفت : خریداران باید به استاندارد بودن شیشه‌های عینک بیش از فرم آن توجه کنند.

سمینار یک روزه بازآموزی بیماری‌های چشم با حضورپزشکان عمومی و متخصصین برگزار شد و موضوعات نزدیک و دوربینی ، ضایعات پلکی و لیزیک مورد بررسی قرار گرفت.

  • ایرنا

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سبحانی 3 ستاره ها ارسال ها: 327   در :  یکشنبه 09 اردیبهشت 1386 [13:15 ]
  آیا مساله پیری می تواند برگشت پذیر باشد؟
 

رویایی است که هنوز تحقق نیافته است و بشر از شروع تمدن به این رویا فکر کرده است و در آینده، علم پزشکی به آن جواب خواهد داد.

  امتیاز: 0.00