منو
 کاربر Online
395 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  یکشنبه 09 اردیبهشت 1386 [07:52 ]
  ایمن‌ترین راهکار برای اختلالات بینایی
 

عینک ایمن‌ترین راهکار برای مقابله با اختلالات بینایی و عیوب انکساری چشم اعم از نزدیک بینی، دوربینی و آستیگمات است. گذاشتن لنز و انجام عمل لیزر نیز از دیگر راههایی است که بویژه طی سالهای اخیر جهت رفع اختلالات بینایی رایج شده است. اما از نظر علمی ابتدا استفاده از عینک بعد گذاشتن لنز و عمل لیزر به عنوان آخرین راهکار توصیه می‌شود.

گذاشتن لنز چه طبی و چه رنگی نیاز به معاینه چشم توسط اپتومتریست و یا چشم پزشک دارد. در معاینه چشم جهت استفاده از لنز، اندازه قرنیه و میزان اشک چشم افراد مورد بررسی قرار می‌گیرد که آیا فرد مجاز به استفاده از لنز می‌باشد.

برخی از افراد به دلیل داشتن اشک طولانی نمی‌توانند از لنز استفاده کنند زیرا این اشک باعث جذب انواع آلودگی‌ها و رسوب آن بر روی لنز می‌شود. در همین حال بسیاری از مردم فکر می‌کنند لنز رنگی غیر طبی که جهت زیبایی به کار می‌رود نیاز به معاینه ندارد و این خطرناک است.

لنز از همان مرکزی که معاینه چشم صورت گرفته تهیه شود زیرا لنزهای رنگی که در مغازه‌ها به فروش می‌رسند، قابل اطمینان نیستند و همچنین فروشندگان اطلاعات چندانی در مورد آنها ندارند. خشکی چشم، کدورتهای قرنیه و عفونت‌های ناشی از جذب انواع بیماری‌ها را از جمله تبعات احتمالی استفاده از لنز برشمرد.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سبحانی 3 ستاره ها ارسال ها: 327   در :  دوشنبه 10 اردیبهشت 1386 [16:21 ]
  خطر استفاده ‌طولا‌نی مدت از قطره‌های چشمی
 

استفاده مکرر و طولانی مدت از قطره‌های چشمی ممکن است باعث بروز اختلا‌لا‌ت چشمی از قبیل عفونت یا تحریک چشم شود.

به گفته محققان چشم در هنگ کنگ قطره‌های چشمی حاوی مواد نگه دارنده هستند که‌تجمع این مواد براثر استفاده طولانی مدت در چشم‌, موجب عفونت بافت قرینه می شود.

  • مجله پزشکی و سلامت

  امتیاز: 0.00