منو
 کاربر Online
1349 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  چهارشنبه 05 اردیبهشت 1386 [05:05 ]
  فضای شگفت انگیز
 

در این پایگاه همه گروههای سنی می توانند در مورد موضوع های مورد علاقه خود درباره فضا مطالبی بیاموزند.آشنایی با شیوه کار تلسکوپ ها و و تغییر انها طی زمان،کهکشانها و ستاره های دنباله دار،سیاه چاله ها و موضوع های دیگر،آموزش اختر شناسی به شیوه ای گیرا و به کمک بازی و سرگرمی،از ویژگی های این پایگاه است.به علاوه،آموزشگران نیز صفحه ویژه خود را داردند و فعالیت هایی که به آموزش بهتر اخترشناسی کمک می کند،به آنان معرفی می شود.


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  شنبه 08 اردیبهشت 1386 [14:49 ]
  تصویر رادیویی از فضا
 

تصویر رادیویی از فضا

اخترشناسان موفق به تهیه تصاویر رادیویی بسیار واضحی از اجرام فضایی شده اند. این کار از ترکیب تصاویر آنتنهای زمینی با تصاویر تهیه شده توسط که ماهواره زمین گرد (halca) که یازدهم فوریه سال 1997 میلادی از سوی ژاپن به فضا پرتاب شد، تهیه شده است.

halca نخستین ماهواره ای است که برای تهیه عکسهای رادیویی به فضا پرتاب شده است. از اولین تصاویری که به این طریق تهیه شده، تصویر اختروش (295+1156) است که در فاصله 5/6 میلیارد سال نوری از ما قرار دارد. از روی زمین، این جرم کشیده دیده می شود.، اما بر اساس عکسهای جدید فضایی (تهیه شده توسط HALCA) معلوم شده که این اختروش هسته درخشان وپیچیده ای دارد.

  امتیاز: 0.00