منو
 کاربر Online
759 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سبحانی 3 ستاره ها ارسال ها: 327   در :  جمعه 31 فروردین 1386 [19:20 ]
  از مصرف جوانه گندم در برنامه غذایی خود غافل نشوید
 

از مصرف جوانه گندم در برنامه غذایی خود غافل نشوید


کمبود جوانه گندم در برنامه غذایی فرد، باعث اختلالاتی همچون ناتوانی جنسی، نازایی، سقط جنین، عدم شادابی و سر زندگی، بیحالی و پیری می‌شود.


جوانه گندم سرشار از آلبومین‌های گیاهی، چربی‌ها، ویتامین‌ها و املاح معدنی است. ویتامین A موجود در جوانه گندم باعث افزایش قوه بینایی، سرعت رشد کودکان، شادابی پوست و سلامت ریه و گلو می شود؛ همچنین خستگی مفرط، ضعف و بی حالی را کاهش می‌دهد. ویتامین B1 موجود در جوانه گندم نیز،‌ برای تعادل سیستم عصبی ضروری است. جوانه گندم در رفع بی‌خوابی، بروز یائسگی زودرس، اختلالات قلبی و دیابت هم می‌تواند مفید و مؤثر باشد. جوانه گندم منبع «اسید گلوتامیک» است که این ماده می‌تواند در معالجه عقب‌ماندگی ذهنی و عدم رشد قوای دماغی مؤثر باشد.

کسانی که از سوء تغذیه رنج می‌برند و یا منع استفاده از سبزیها را دارند می‌توانند با تهیه جوانه گندم و مصرف مداوم آن، از کمبود منابع غذایی، ‌ویتامین‌ها و املاح معدنی طبیعی بدن جلوگیری کرده و خود را سالم و نیرومند سازند.

  امتیاز: 0.00