منو
 کاربر Online
698 کاربر online
 : ریاضی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 29 فروردین 1386 [11:34 ]
  پادشاه دنیای اعداد
 

سلامbiggrin

به نظر شما پادشاه دنیای اعداد کیه؟؟؟؟؟arrow

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline آیدا سلیم نژاد 3 ستاره ها ارسال ها: 121   در :  جمعه 31 فروردین 1386 [19:11 ]
  پادشاه دنیای اعداد
 

سلام:

به نظر من پادشاه دنیای اعداد عدد 7 است.البته دلایل زیادی برای این انتخاب دارم .البته احتمالا شما منظورتا ن چیز دیگری است rolleyes

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  چهارشنبه 09 خرداد 1386 [11:53 ]
  گاوس پادشاه دنیای اعداد
 

سلام
فکر کنم منظور شما از پادشاه دنیای اعداد ، شخص می باشد (البته اگه اشتباه نکنم)

ریاضیدان نابغه ای که در دو سالگی اشتباه محاسباتی پدرش را کشف کرد، بیش از هر ریاضیدان پیش و پس از خود کشف های کلیدی انجام داد. نتایج دستاوردهای او را هنوز هم می توانیم لمس کنیم. رسانه های گروهی جهان خبر یک کشف حیرت انگیز علمی را در آوریل سال 2000 (فروردین 1379) منتشر کردند. خبر ، مربوط به گروهی بین المللی از اخترشناسان بود که حرارت برجای مانده از انفجار بزرگ (مهبانگ) را که حدود 15 میلیارد سالپیش موجب عام شده بود، بررسی می کردند. پس از تجزیه و تحلیل الگوی `نقاط داغ` در این حرارت ، گروه یاد شده به نتیجه ای عجیب دست یافته بودند، اینکه ساختار فضایی که عالم ما را می سازد `تخت` است.

برای بسیاری از مردم ، شکل داشتن فضا امری نامفهوم است. اما برای دانشمندان ، این کشف نشان دهنده تازه ترین دستکاری در داستانی بود که بیش از 150 سال پیش ، با کارهای کسی که می توان او را بزرگترین ریاضیدان تمامی اعصار نامید، آغاز شده بود. این شخص ، کسی نبود جز کارل فردریش گاوس.

این کشف تقریبا کیهانی ، تازه ترین نشانه تاثیری است که عقاید گاوسی هنوز – پس از گذشت حدود یک و نیم قرن از مرگ وی- برما دارد. اگر هر یک از فرهنگ نامه های علمی را باز کنید، نام گاوس را در گستره ای از شاخه های متفاوت علمی خواهید یافت، از آمار و منحنی گاوسی زنگوله ای شکل که نقشی حیاتی را در توصیف ویژگی های جمعیتی بازی می کند گرفته تا امور نظامی و جنگی ، که فرآیند `دگاوس کردن` (براساس کارهای گاوس در زمینه مغناطیس) در مورد زیر دریایی های اتمی انجام می شود تا میدانهای مغناطیسی را که موجب آشکارسازی آنها خواهد شد، از بین ببرد.

گاوس بیش از تمامی ریاضیدانان پیش و پس از خود ، کشف های کلیدی را در تمامی شاخه های این دانش ، از محض ترین زمینه های ریاضی گرفته تا کاربردی ترین آنها صورت داده است. استانداردهای بالایی که او در ارائه کارهایش رعایت می کرد، باعث شد که بسیاری از یافته های خود را منتشر نکند، چرا که به نظر وی از دقت کافی برخوردار نبودند. پژوهشگران ریاضیات هم اکنون اعتقاد دارند که گاوس از انتشار کشف های بزرگی خودداری کرده که می توانسته اند پیشرفت ریاضیات را نیم قرن جلو بیندازند. بنابراین ، جای تعجب نیست که هنوز هم گاوس را `سلطان ریاضیدانان` می دانند.

گاوس جایگاه خود در میان فرزانگان و دانشمندان را از سنین بسیار پایین تثبیت کرد. او در سال 1777 میلادی در برونسویک آلمان به دنیا آمد. پدر وی کارگر بود. یک روز ، هنگامی که گاوس مشغول تماشای محاسبات پدرش بود، متوجه شد که اشتباهی در آنها رخ داده است. او پاسخ صحیح را گفت و زمانی که پدرش دوباره محاسبات را بررسی کرد، دریافت که حق با کارل بوده است. این امر ، پدر وی را کاملا شگفت زده کرد، چرا که در آن زمان گاوس تنها دو سال داشت. تا سن ده سالگی ، گاوس از لحاظ قابلیت های ریاضی حتی از بهترین معلمان خود نیز جلو افتاده بود.


اگه اطلاعات بیشتری در این مورد نیاز دارید، همیجا مطرح کنید تا پاسخ داده شود.
موفق باشید

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 30 مرداد 1386 [03:30 ]
  پادشاه دنیای اعداد
 

به نظر من 1.618 پادشاه دنیای شگفت انگیز اعداد است.چون کاربردی بیش از سایر اعداد دارد.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 26 شهریور 1386 [14:15 ]
  شكوه وثوقي نژاد
 

lolبه نظر من پادشاه اعداد عدد 1 است چون تمام اعداد از مجموعه ی 1ها تشکیل می شوند

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 31 شهریور 1386 [12:17 ]
  بیشتر فکر کنیم
 

سلام
اگر فکر کنیم که چگونه اعداد بوجود آمدند و برای چه منظوری؟
جواب پادشاد اعداد یافت میگردد.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 07 بهمن 1386 [02:13 ]
  پادشاه دنیای اعداد
 

عدد نپر به توان رادیکال منفی یک ضرب در عدد پی

  امتیاز: 0.00