منو
 کاربر Online
990 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  جمعه 24 فروردین 1386 [19:50 ]
  یوری گاگارین
 

معاون نخست وزیر روسیه در یک ارتباط مستقیم با ایستگاه فضایی بین‌المللی با فضانوردان مستقر در این ایستگاه گفتگو کرد و `روز فضانورد` را به آنها تبریک گفت. `سرگئی ایوانف` در این کنفرانس فضایی در مرکز هدایت پروازهای فضایی روسیه در حومه مسکو گفت: روسیه بخش متعلق به خود در ایستگاه را گسترش خواهد داد.

وی حمایت از بخش فضایی و تحقیقات در این زمینه را برای دولت روسیه حائز اهمیت خواند. ایوانف سپس با اشاره به پیراهن فضانوردان روس مقیم ایستگاه منقش به نشان شهر `سوچی` نامزد میزبانی بازیهای المپیک زمستانی سال ‪ ، ۲۰۱۴‬ابراز امیدواری کرد شهر مذکور برای میزبانی این بازیها انتخاب شود.

معاون نخست وزیر روسیه سپس از `چارلز سیمونی` گردشگر فضایی آمریکایی و یکی از موسسان شرکت `مایکروسوفت` جویای حال و وضع تحقیقات علمی شد. این گردشگر فضایی هفته گذشته به همراه دو فضانورد روس توسط یک کشتی فضایی `سایوز` روسی به ایستگاه بین‌المللی فضایی سفر کرد.

در روسیه سالروز سفر `یوری گاگارین` نخستین فضانورد جهان` به فضا به عنوان روز فضانورد جشن گرفته می‌شود. ‪ ۴۶‬سال پیش روز ‪ ۱۲‬آوریل ‪ ۱۹۶۱‬گاگارین با کشتی فضایی `واستوک` به فضا سفر کرد و از آن زمان عصر سفرهای فضایی بشر آغاز شد.

  • ایرنا

  امتیاز: 0.00