منو
 صفحه های تصادفی
ابن زیاد و فرستادن کاروان اسرا به شام
شقایق ماهی دلقک
سرمهای درمانی
گردبادهای دریایی
گزاره نما
همریختی
پدیده جنگ
دیلمان فارس
دنباله‌دارهای کم نور
حرکات گول زننده در دریبل
 کاربر Online
451 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  جمعه 24 فروردین 1386 [20:43 ]
  ردیابی پرتوها برای کشف مواد هسته‌ای
 

نسل جدید فناوری ردیابی پرتو به منظور تشخیص کالاهای بی‌ضرر از مواد هسته‌ای امسال در بندرها و مبادی ورودی آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش پایگاه اینترنتی رویترز، آزمایشها در پایانه کانیتنر نیویورک موفقیت آمیز بوده است بطوری که ویل آکسفورد مدیر اداره ردیابی هسته‌ای استقرار این تجهیزات را در ‪ ۴۰۰‬محل در سراسر آمریکا توصیه کرده است. سه طرح در کنار فناوری موجود در این ترمینال مورد آزمایش قرار گرفته است که نتایج آن به وزیر امنیت داخلی گزارش خواهد شد.

سه طرح پیشرفته تحت آزمایش ساخت شرکت صنایع کانبرا بخشی از گروه فرانسوی آروا، ‪ Integrated Defence Systems‬متعلق به شرکت ‪ ، Raytheon‬و شرکت ‪ Thermo Fisher Scientific‬هستند.

آکسفورد تفاوت قابل توجهی را در عملکرد سه طرح بیان کرد، اما توضیح بیشتری در این‌باره ندارد. این سه شرکت آماده‌اند تولید طرحهای خود را به سرعت آغاز کنند. سال گذشته ‪ ۱/۱۶‬میلیارد دلار برای ساخت فناوریهای جدید ردیابی هسته‌ای اختصاص یافت.

فناوری کنونی قادر به ردیابی پرتوها در یک محموله موز یا گرانیت نیست که همین مسئله هنگامی که چنین محموله‌هایی برای بررسی بیشتر فرستاده می‌شوند در فعالیتهای بازرگانی وقفه ایجاد می‌کند. در بندرهای لس آنجلس و لانگ بیچ روزانه ‪ ۴۰۰‬تا ‪ ۵۰۰‬بار زنگ خطر به صدادرمی‌آید.

فناوریهای پیشرفته با تشخیص پرتوهای طبیعی اورانیم غنی شده یا پلوتونیم ساخت سلاح شمار هشدارهای اشتباه را کاهش می‌دهد. انتظار می‌رود در بازرسی ‪ ۹۸‬درصد تمام کانینترهای دریایی تا پایان امسال از یکی از شیوه‌های ردیابی هسته‌ای استفاده شود.

سه طرح آزمایشی جدید در پایانه کانینتر نیویورک به دنبال هم نصب شده‌اند و هر محموله را آزمایش می‌کنند. این سه طرح با مواد هسته‌ای مخصوص سلاح در سایت نوادا که اولین آزمایش بمب‌های هسته‌ای آمریکا در آنجا انجام شد آزمایش شده‌اند.

  • ایرنا

  امتیاز: 0.00