منو
 کاربر Online
448 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline پژمان-رحیمی-صادق 3 ستاره ها ارسال ها: 607   در :  دوشنبه 20 فروردین 1386 [09:03 ]
  اولین ویروس iPod ساخته شد!
 

اولین ویروس iPod ساخته شد!

آزمایشگاه تخصصی Kaspersky موفق شده است تا اولین ویروس دستگاه iPod در جهان را شناسایی کند. این ویروس توسط کارشناسان شرکت امنیتی Kaspersky در آزمایشگاه تخصصی این شرکت تولید شده است تا آسیب پذیر بودن دستگاه های iPod نسبت به ویروسها را ثابت کند.

iPod برای اولین بار است که با مسئله هجوم ابزارهای مخرب مواجه می شود. کارشناسان عقیده دارند که اثبات آسیب پذیر بودن این دستگاه نسبت به کدهای مخرب ویروس ها می تواند اخطار قابل توجهی برای کارشناسان نسبت به امنیت این دستگاه باشد.

بر طبق گفته شرکت `کسپراسکای`، این ویروس تنها می تواند دستگاه های iPod مبنی بر سیستم عامل لینوکس را آلوده سازد. به این ترتیب این ویروس تهدیدی برای کاربرانی خواهد بود که سیستم عامل لینوکس را جایگزین سیستم عامل پیش فرض اپل کرده اند و تعداد این کاربران بسیار محدود میباشد.

تنها ویروس موجود برای دستگاه iPod لقب `Podloso` را به خود گرفته است. قربانی باید ویروس را بارگذاری و اجرا نماید تا آلوده این ویروس شود.شرکت Kaspersky تولید این ویروس را تنها هشداری به چشم انداز امنیت دستگاه های مشابه iPod می داند.

اما عده دیگری از متخصصان امنیتی هیچ عقیده ای به جدید بودن این گونه از ویروس ها ندارند. آنها می گویند:` همچنان که در گذشته تعداد بیشماری از ویروس ها دستگاه های مختلف مبنا بر گذرگاه USB را آلوده ساخته اند این نمونه از ویروس مخصوص iPod به هیچ وجه بحث جدیدی در امنیت دستگاه های جانبی نخواهد بود.`

در حدود سه سال پیش نیز شرکت امنیتی F-Secure با معرفی اولین ویروس تلفن های همراه هوشمند توانست تا قبل از ساخته شدن ویروس های مخرب، هشدار لازم را به کارشناسان اعلام کند و اکنون صدها نمونه مختلف ویروس برای موبایل ها توسط ویروس نویسان تولید شده است.

  امتیاز: 0.00