منو
 صفحه های تصادفی
شریک علم و دانش پیامبر
جابر بن حیان
تیس
دیدگاههای توحیدی امام هادی علیه السلام
ابولهب
گردو1
راههای جلوگیری از رفتارهای نامطلوب کودکان
دانشکده رواشناسی و علوم تربیتی دانشگاه خوارزمی
اندازه گیری فشار روانی
برلن
 کاربر Online
451 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline لیلا مهرمحمدی 3 ستاره ها ارسال ها: 411   در :  سه شنبه 07 فروردین 1386 [08:02 ]
  قابل توجه دوستداران شکلات
 

تاثیر شکلات تلخ در عملکرد خون رسانی به قلب

مصرف شکلات تلخ در بهبودی عملکرد خون رسانی قلب موثر است.

پژوهشگران دانشگاه `ایل` تاثیر مصرف روزانه 227 گرم شکلات سیاه بدون شکر را برعملکرد رگهای خون رسان قلب در 40 فرد بررسی کردند.

نتیجه این بررسی نشان می دهد مصرف روزانه شکلات سیاه با تاثیر بر سلولهای جداری این رگ ها باعث افزایش عمل خون رسانی می شود.

شکلات سیاه از کاکائوی خالص ساخته می شود، کاکائو سرشار از آنتی اکسیدانی موسوم به فلاونوئید هاست و پیش از این نیز تاثیر این آنتی اکسیدان در افزایش عمکرد رگ

های خون رسان قلب نشان داده شده است.

نتیجه این بررسی در پنجاه و نهمین کنگره سالانه کالج قلب آمریکا اعلام شد.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فرشباف 3 ستاره ها ارسال ها: 213   در :  سه شنبه 07 فروردین 1386 [08:39 ]
  شکلات تلخ برای سلامت قلب و عروق مفید است
 

پژوهشگران آمریکایی در جدیدترین تحقیقات خود نشان دادند مصرف شکلات تلخ جریان خون را در رگها تسهیل کرده و از این رو برای قلب، رگها و سلامت آنها مفید است. به گزارش خبرگزاری فرانسه از نیواورلئان، تحقیقات دانشگاه `ییل` که نتایج آن در کنوانسیون سالیانه دانشکده پزشکی `کاردیولوژی ساتردی` ارائه شده، حاکی از نقش مهم `فلاونویید`ها در سلامتی است.

فلاونوییدها گروهی از آنتی‌اکسیدانها هستند که در میوه‌ها و سبزیجات یافت می‌شوند. این تحقیقات ارتباط قوی بین مصرف غذاهای غنی از فلاونویید مانند چای سبز، میوه و سبزیجات و مقابله با بیماریهای قلبی را اثبات می‌کند. گفته می‌شود کاکائو یا شکلات تلخ ذخایر از غنی‌ترین منابع فلاونوییدها در میان خوراکی‌های رایج هستند.

یکی از پژوهشگرانی که در این تحقیق شرکت داشت گفت اگر چه این یافته‌ها حاکی از اثرات مثبت شکلات تلخ بر عملکرد رگها است اما پیشنهاد نمی‌شود افراد شکلات را بعنوان بخشی از برنامه غذایی روزانه خود قرار دهند اما توصیه می‌شود که چگونگی تاثیرات مثبت شکلات و دیگر غذاهای سرشار از فلوونوییدها بر عملکرد قلب و عروق مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

  امتیاز: 0.00