منو
 کاربر Online
1024 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 27 اسفند 1385 [18:35 ]
  اگر ناگهان الکترون اتمی از حرکت بایستد چه میشود؟ (از طریق تماس با ما)
 

نام و نام خانوادگی:

R.V

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  دوشنبه 28 اسفند 1385 [07:41 ]
  اگر ناگهان الکترون اتمی از حرکت بایستد چه میشود؟
 

سلام

از پیوندهای قوانین عبور و مرور اتم ، ساختار هسته اتم ، مدل اتمی بور ، اتم بوهر و رادرفورد و مدلهای اتمی استفاده کنید. (مقالات بسیاری در این زمینه در دانشنامه موجود است.)

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline حسین خادم 4 ستاره ها ارسال ها: 1813   در :  دوشنبه 21 خرداد 1386 [07:58 ]
  فیلمبرداری از حرکت الکترون
 

فیزیکدانان آمریکایی با استفاده از پالس‌های پر قدرت صوتی برای نخستین بار توانستند از حرکت یک الکترون واحد فیلم ویدیویی بگیرند.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس از پروویدنس، مشاهده حرکت یک الکترون — یک ذره بنیادی که جرم آن یک میلیاردم یک میلیاردم یک میلیاردم یک گرم است — غیرممکن تلقی می‌شد. اما همفری ماریس پروفسور فیزیک دانشگاه براون و وی گوئو دانشجوی دکترا موفق شدند از یک الکترون که در یک ظرف محتوی هلیوم حرکت می‌کرد، فیلم ویدیویی بگیرند. هلیوم قدرت رسانایی فوق‌العاده‌ای دارد.

این تصاویر نشان می‌دهند که نقاط پراکنده‌ای از نور — برخی در خطوط مستقیم و برخی در یک مسیر مارپیچ — از صفحه پایین می‌آیند.

ماریس و گوئو از حباب‌هایی که اطراف الکترون‌ها در هلیوم مایع تشکیل می‌شوند، استفاده کردند. گوئو با استفاده از امواج صوتی برای بزرگ کردن حباب‌ها و یک چراغ چشمک زن هماهنگ شده، توانست با یک دوربین فیلم‌برداری خانگی از حرکات یک الکترون فیلم بگیرد.

این تصاویر در شماره ‪ ۲۸‬آوریل مجله ‪ Low Temperature Physics‬منتشر شده است.

  امتیاز: 0.00