منو
 کاربر Online
534 کاربر online
 : فرهنگ
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مرتضی جواهری پور ارسال ها: 7404   در :  دوشنبه 21 اسفند 1385 [12:43 ]
  جهان سوم از دیدگاه دکتر حسابی
 

پروفسور حسابی نقل می کند:
« روزی در آخر ساعت درس ، یک دانشجوی دوره دکترای نروژی ، سوالی مطرح کرد: استاد،شما که از جهان سوم می آیید،جهان سوم کجاست ؟؟ فقط چند دقیقه به آخر کلاس مانده بود.من در جواب مطلبی را فی البداهه گفتم که روز به روز بیشتر به آن اعتقاد پیدا می کنم.به آن دانشجو گفتم: جهان سوم جایی است که هر کس بخواهد مملکتش را آباد کند،خانه اش خراب می شود و هر کس که بخواهد خانه اش آباد باشد باید در تخریب مملکتش بکوشد.»

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 21 اسفند 1385 [19:36 ]
  دیدگاه دکتر حسابی و جهان سوم
 

دارا

من با قسمت اولش موافقم ولی در قسمت دوم کوشش شده تا جمله ای کاملا متضاد با جمله اول ساخته شود که پر معنا هم باشد و هم اینکه قرینگی ظاهر معنا حعظ شود اینست که قسمت دوم ریشه در واقعیات ندارد و یا لا اقل برای من ندارد , چگونه است که اگر من بخواهم خانه ام را بسازم باید کشورم را ویران کنم ؟ البته در ویران کردن `ارزش` های غلط همه باید سهیم باشیم اینطور نیست که مردمان همه بد باشند و حکومتچیان همه خوب همه جورش را داریم البته باید گفت که دکتر حسابی هم از دیدگاه خودش جهان سوم را توصیف کرده و نظرش محترم است اما لزوما جامعیت ندارد.

  امتیاز: 0.00