منو
 صفحه های تصادفی
قانون اساسی اول مشروطه
تاریخچه اینترنت
استقراء
پیامبر اکرم و پیشگویی شهادت حضرت رضا علیه السلام
دلایل حفظ زبان فارسی در ابتدای اسلام
مسلمان و مسیحی
قرضه
تیره توی
قطربالارو در عکاسی
کارشناس حفاظت نباتات
 کاربر Online
358 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline پژمان-رحیمی-صادق 3 ستاره ها ارسال ها: 607   در :  شنبه 19 اسفند 1385 [20:25 ]
  اتوماتیک روشن نمودن کامپیوتر خاموش
 

اتوماتیک روشن نمودن کامپیوتر خاموش

تقریبا همه مادر بردهای امروزی این قابلیت رو دارند که بشه اونا رو طوری تنظیم کرد که در روز و ساعت خاصی کامپیوتر خاموش را روشن کرد. ولی عده کمی از این ویژگی Bios Setup اطلاع دارند. یعنی از این ویژگی می توانید مثل ساعتی که برای کار روزانه از آن جهت بیدار شدنتان از خواب استفاده می کنید ، بهره مند شوید.

مراحل کار بصورت زیر است:
۱-کامپیوترتان را روشن نمایید.به محض ظاهر شدن اولین نوشته ها روی صفحه نمایش کلید Del را فشار دهید.(روی صفحه هم عبارت Press Del to setup را می بینید)
۲-اگر setup رمز عبور داشته باشد در این مرحله وارد نمایید تا وارد setup شوید و تمام گزینه های setup را می بینید.معمولا صفحه زمینه setup به رنگ آبی هست.
۳-با توجه به اینکه گزینه های Bios Setup در مادربردهای مختلف یکسان نیست باید دنبال قسمت power بگردید.
۴-بعد از ورود به قسمت Power باید دنبال گزینه ای مشابه گزینه Automatic Power Up بگردید و آن را بصورت Enable در آورید.در بعضی از setup ها با عبارات everyday یا by date برخورد خواهید کرد.
۵-بعد از فعال سازی قسمت بالا باید در صورتیکه by date را فعال کرده باشید تاریخ آن ماه را مشخص نمایید (عددی بین ۱ تا ۳۱-البته تاریخ سیستم میلادی می باشد)در بعضی از setup ها هم می توانید نام روز هفته را مشخص نمایید.
۶-در قسمت time هم ساعتی که می خواهید کامپوتر شما روشن شود تایپ نمایید.
۷-همه چیز را در قسمت Exit از Setup ذخیره نماید و خارج شوید. موقعی که کامپیوتان خاموش هست (کلید اصلی پریز برق منزل نباید خاموش باشد)در تاریخ و ساعت مورد نظرتان روشن می شود. در صورتیکه در قسمت Start –> Program files–> Start up فایل موسیقی قرار دهید کامپیوتان آن موسیقی را اجرا خواهد کرد و از خواب نازتان بیدار می شوید.

  امتیاز: 0.00