منو
 صفحه های تصادفی
ویژگی های دوران نوجوانی از زبان ابوطالب
تب‌ دره‌
اسمیت زونیت
توابع هیپربولیک
گرافهای ستاره
آیات قرآنی مربوط به امام حسن علیه السلام
کودهای ازت
عدد صحیح
علم امام به افراد
ستاره شناسی مادون قرمز
 کاربر Online
1368 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline پژمان-رحیمی-صادق 3 ستاره ها ارسال ها: 607   در :  شنبه 19 اسفند 1385 [14:04 ]
  4 پیشنهاد برای به شکست کشاندن یک وبلاگ
 

4 پیشنهاد برای به شکست کشاندن یک وبلاگ

شما می توانید یک وبلاگ نویس موفق یا ناموفق باشید. همه چیز به خودتان بستگی دارد. اگر دوست دارید وبلاگتان بازدیدکننده ای نداشته باشد ، توجه کسی را به خودش جلب نکند و خلاصه از چشم آدم و عالم بیفتد ، می توانید دستورالعمل های زیر را اجرا کنید.
اگر هم دوست دارید وبلاگتان محبوب و پربیننده شود ، می توانید عکس این دستورات را اجرا کنید و حسابی محبوب شوید. خلاصه همه چیز به خودتان بستگی دارد.

نامنظم باشید:img/daneshnameh_up/9/91/smallrepos.gif این بسیار مهم است که پستهای وبلاگ شما به صورت مرتب و منظم منتشر شود. اگر یک وبلاگ برای مدت طولانی به روز نشود ، خوانندگان خود را از دست خواهد داد. به طور کلی وبلاگ هایی که روی یک موضوع با مضمون خاص تمرکز می کنند و بیشتر حالت تخصصی دارند ، موفق تر خواهند بود. بنابراین ، ثبات و پایداری در وبلاگ نویسی اهمیت فراوانی دارد.
اما این که شما به طور مرتب درخصوص موضوعی خاص مطلب بنویسید به تنهایی کافی نیست. اگر دیدگاه هایتان متناقض و ناسازگار با هم باشند ، باز هم با خطر از دست دادن خوانندگان خود مواجه هستید.
دیدگاه های طرح شده در وبلاگ ها به دلیل ماهیت این پدیده عموما بسیار صریح ، شفاف و محکم هستند و خوانندگان نیز از این مساله استقبال می کنند ؛ اما آنچه خشم خوانندگان را برمی انگیزد ، آن است که وبلاگ نویسان عقایدشان را مرتبا تغییر دهند.
اگرچه بدیهی است که در برخی موارد افراد پس از کسب اطلاعات جدید درباره یک موضوع یا بنا بر پاره ای ملاحظات دیدگاه هایشان را تغییر دهند ؛ اما تغییر مکرر آرا و عقاید پذیرفتنی نیست.
در وبلاگتان آگهی های زیادی منتشر کنید:img/daneshnameh_up/8/88/smallhola.gif اگر وبلاگ شما به حد مشخصی از شدت و محبوبیت برسد، قطعا افرادی پیدا خواهند شد که به انتشار آگهی روی آن علاقه مند شوند. به طور قطع این حق شماست که به خاطر زمانی که صرف کرده اید و تلاشی که انجام داده اید ، درآمدی هم داشته باشید ؛ اما انتشار آگهی روی وبلاگ یک شمشیر دو لبه است که می تواند منافع و مضرات فراوانی هم داشته باشد. اگر آگهی ها با سلیقه باشد و در محل مناسبی از وبلاگ به نمایش درآیند ، مشکلی ایجاد نمی کنند. مشکل موقعی پیش می آید که تعداد آگهی ها زیاد باشد یا نحوه چینش و نمایش آنها به گونه ای باشد که تمرکز و آسایش بازدیدکننده را مختل کند.
آگهی هایی که حس خصومت و نفرت کاربران را به هر دلیل تحریک می کنند ، روی صفحه به پرواز درمی آیند و تا زمانی که خودشان دلشان بخواهد از روی صفحه وب ناپدید نمی شوند ، باعث ریزش قابل ملاحظه تعداد کاربران می شوند. وبلاگ شما هر چقدر هم که حرفه ای باشد ، در صورت بی توجهی به این نکته مهم بسرعت محبوبیتش را از دست می دهد.
از این هم بدتر موقعی است که وبلاگ شما آنقدر حالت تبلیغاتی پیدا کند یا پر از آگهی شود که کاربر تصور کند این وبلاگ فقط یک ابزار صرف تبلیغاتی است.
اگر یکی از دوستان یا آگهی دهندگان به ساخت وسیله ای جالب دست بزند و شما می خواهید در این باره دوستانتان را مطلع کنید، مشکل چندانی پیش نمی آید. می توانید یک پست وبلاگ را به این امر اختصاص دهید ؛ اما اگر بخواهید در هر پست یادی از آن محصول بکنید ، خواننده را آزار خواهید داد.
وبلاگتان را به ابزار انتقام گیری شخصی مبدل کنید: img/daneshnameh_up/c/cd/smallplanter.gifاز آنجایی که وبلاگ ها و حتی حرفه ای ترین وبلاگ های جهان ، محلی برای نگارش مطالب شخصی هستند و معمولا از زبان اول شخص در آنها استفاده می شود ، برخی وبلاگ نویس ها از آنها به جای چماق برای خجالت زده کردن و ترساندن افرادی که دوستشان ندارند ، استفاده می کنند.
این مدل وبلاگ ها ممکن است در میان برخی افراد و بویژه کسانی که با فرد یا افراد مورد حمله به هر دلیل خصومت دارند محبوب باشند ؛ چون به هر حال «دشمن دشمن من ، دوست من است» ؛ اما وبلاگ هایی که فقط به انتقاد وترساندن دیگر افراد اختصاص دارند ، پس از مدتی به بن بست می رسند.

صرف نظر از این که هدف شما از حملات منکوب کردن همسر سابقتان باشد یا یک سیاستمدار برجسته. مهمترین نکته آن است که با وبلاگ نویسی به این سبک ، شما خود را فردی عصبانی ، غرغرو و کینه جو نشان می دهید. بیشتر مردم تمایلی ندارند وقتشان را صرف خواندن نوشته های چنین افرادی کنند، آنها ترجیح می دهند مطالبی بیطرفانه و منطقی مطالعه کنند.
خوانندگان را نادیده بگیرید:img/daneshnameh_up/e/e0/smallno.gif اگر پستهای وبلاگ شما آموزنده ، مفرح ، عمیق ، دقیق ، جدلی و جالب باشند ، شکی نیست که خوانندگان آنها تلاش می کنند با شما در ارتباط باشند. طبیعت بشر به گونه ای است که اگر از مطلبی خوشش بیاید یا آن را نپسندد ، در برابرش واکنش نشان می دهد.
وبلاگی که در آن هیچ شیوه ارتباطی با خواننده در نظر گرفته نشده باشد ، هیچ وقت محبوبیت چندانی کسب نخواهد کرد. اگر مطالبتان را با اسم مستعار و به صورت ناشناس منتشر کنید ، هیچ آدرس Email در اختیار خواننده نگذارید ، نظرات خوانندگان خود را رد کرده یا به هر علت منتشر نکنید و خلاصه به آنها بفهمانید که ارتباط با شما یک جاده یک طرفه است و شما دوست دارید فقط خودتان حرف بزنید ، شک نکنید خوانندگان هم به طور متقابل وبلاگتان را طرد خواهد کرد.
در مقابل اگر بازدیدکنندگان بتوانند شما را بیشتر بشناسند و با نویسنده ارتباط برقرار کنند ، تمایل بیشتری به برقراری ارتباط از خود نشان می دهند.البته این به آن معنا نیست که نویسنده یک وبلاگ باید ساعتها از وقت خود را صرف پاسخ دادن به کاربران و بازدیدکنندگان کند. می توان نظرات مختلف را دسته بندی کرد و به صورت گروهی به آنها پاسخ داد. این را هم بدانید که اگر تمایلی به افشای هویت واقعی خود ندارید ، می توانید یک اسم مستعار برای خودتان انتخاب کنید و یک آدرس Email هم در اختیار کاربران بگذارید.
می توانید به این نکته هم اشاره کنید که به علت مشکلات شخصی نمی توانید به همه نامه ها تک تک پاسخ دهید. در عوض آنها را مشاهده کنید و به صورت گروهی به نامه ها پاسخ خواهید داد. با اتخاذ چنین رویه ای کاربران مطمئن می شوند که شما به نظراتشان احترام می گذارید و برایشان وقت می گذارید.

نـــــــــکــــــــــتــــــــــــه:
نکته قابل توجه در این مطلب اینه که بیشتر مطالب بیان شده در شبکه رشد هم صدق م که مسئولین شبکه و... هم تمام این کارها را انجام می دن جالبه !!!!img/daneshnameh_up/d/d6/smallsmile.gifimg/daneshnameh_up/6/64/smalllaugh.gif

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 19 اسفند 1385 [18:35 ]
  آقای پژمان کمک کنید
 

قربان دهنت پیمان جان ، اینها که گفتی خصوصیات بعضی از مدیران سایت رشد است که چشمهایشان را میبندند و همه چیز را که بدستشان میرسد قیچی میکنند آقای پژمان میشه کمی از اینها را فرمودی به این مدیران بی انصاف یاد بدهید؟

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline زینب معزی 3 ستاره ها ارسال ها: 407   در :  شنبه 19 اسفند 1385 [19:08 ]
  پاسخ به انتقادی دیگر از شبکه!!!
 

آقای رحیمی صادق و دیگر دوستان سلام!wink
اولا از اینکه چند تا نکته مهم درباره وبلاگ به ما و دوستانمون یاد دادین ، ممنون و متشکریم.
ثانیا از انتقادتون هم تشکر میکنم.
و اما ثالثا....
آقای رحیمی صادق که در پایان نکته کنکوری بیان میکنین!mrgreen
در مورد پیشنهاد اول عارضم خدمتتون که ....
انجمن ما یکی از فعالترین انجمنهای رشده و من خیلی خوشحال و خرسندم که با کمک شما دوستان ، مطالب این انجمن تقریبا هر روز آپدیت میشه.هدف انجمن ما از همون اول هم همین بوده که به مشارکت کاربران و ادامه فعالیت شما دوستان و دانش‌آموزان ختم بشه؛ که خدا رو شکر ما تا حدود خیلی زیادی به این هدفمون نزدیک شدیم.این رو هم مدیون کاربرای خوب و فعال و علاقه مندی مثل شما هستیم.
و اما پیشنهاد دوم....
ما اصلا آگهی تبلیغاتی نداریم.
در مورد پیشنهاد سوم هم ....
آیا تا بحال کوتاهی و بی ادبی از جانب ما (آقایان صدری و امیر غیاثوند و بنده حقیر) سر زده؟
ما تا بحال از کی انتقام گرفتیم ؟
من فکر میکنم شما و دیگر دوستان بهترین قاضی هستین و خیلی خوب می تونین قضاوت بکنین که توی انجمن ما هیچ غرض ورزی نشده.
من و بقیه همکارام ، تمام تلاشمون رو میکنیم که سطح علم کامپیوتر در بین بچه های مدرسه ای بالاتر از این حدی که هست ، بره.
هیچ غرض و هدف خصمانه ای هم در این بین نداشتیم و نداریم .
مطمئن باشید که از این به بعد هم نخواهیم داشت.
و در نهایت پیشنهاد چهارم.....
اسم حقیقی من و همکارانم ، در نام کاربری مون ذکر شده.
شما میتونین از طریق ارسال پیام در شبکه ، هر صحبتی که دوست ندارین و یا حتی مناسب نیست که دیگران از اون با خبر بشن ، به ما بگین.
ما هر کمکی که از دستمون بر بیاد ، انجام میدیم و از هیچ کمکی فروگذار نیستیم.(به دلیل مشغله کاری زیاد همکارانم ، من این وظیفه رو به عهده میگیرم)
لذا من هم در دسترس همه شما دوستان هستم و آماده شنیدن هر نظری که باعث پیشرفت انجمنمون بشه ، هستم.
امیدوارم ما از این اتهامات تبرئه شده باشیم.
و اما نکته کنکوری من .....mrgreen
من بارها و بارها خدمت همه شما عزیزان گفتم و باز هم میگم:
شبکه رشد ، یه سایت نوپا هست.برای اینکه بتونه جون بگیره و روز به روز بهتر از قبل بشه ، نیازمند کمک و یاری همه ما ایرانیا هست.
همیشه اینجوری بوده که وقتی یه تکنولوژی وارد یه جامعه ای میشه ، یه قشری از آدمهای اون جامعه ضرر میکنن.
اما فرق ما با اون جامعه اینه که کسی این وسط ضرر نمیکنه.فقط ممکنه که برای کار با این پدیده ، دچار یک سری اعصاب خرد کنی هایی بشه(که البته در این مورد من حق رو به شما میدم)
مطمئن باشین ، مشکلاتی که برای شما پیش میاد ،‌برای من هم پیش میاد.
اگه یه روزی نتونین وارد سایت بشین ، منم نمیتونم.
اگه فلان صفحه رو نمی تونین ببینین ، منم نمی تونم ببینم.
و....
تنها راه حلش صبر کردن و پذیرفتن این مطلبه که ما باید....

دست در دست هم دهیم به مهر

میــهـن خـویــش را کـنـیــم آبــاد


موفق و موید باشین.wink

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline پژمان-رحیمی-صادق 3 ستاره ها ارسال ها: 607   در :  شنبه 19 اسفند 1385 [19:51 ]
  از دقت شما ممنون اما...
 

سلام
با عرض معظرت معنی نوپا هم فهمیدیم من خودم اول دبیرستان بودم فرم ثبت نام در شبکه رشد رو پر کردم و فرستادم الان هم 19 سالمه این همه سال کجاش نوپاست ؟
اما این مطلب اصلا ربطی به شبکه نداشت . اما من دیدم نکاتی داره که باید مسئولین محترم شبکه هم اونا رو بدونن برای همین نکته کنکوری دادم . وگر نه من هیچ وقت به هیچ کس بی احترامی نمی کنمrolleyes
بازم امیدوارم شبکه به اصطلاخ نوپای ما هم بعد از این همه وقت راه رفتن رو یاد بگیر mrgreen

  امتیاز: 0.00