منو
 صفحه های تصادفی
مناسبات شاه عباس بزرگ با امیران ازبک
شرکت مختلط سهامی
امام علی و تدفین فاطمه علیهماالسلام
چهار ضلعیهای محیطی
قضیه منولائوس
همریختی
آپوفیز
زهیر بن بشر خثعمی و شهادت در کربلا
اشاره گرها
آشنایی با مکانیک
 کاربر Online
379 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline پژمان-رحیمی-صادق 3 ستاره ها ارسال ها: 607   در :  شنبه 19 اسفند 1385 [13:00 ]
  `ای‌ام‌دی` نخستین `چیپ ست` مجهز به تراشه گرافیکی خود را عرضه می کند
 

`ای‌ام‌دی` نخستین `چیپ ست` مجهز به تراشه گرافیکی خود را عرضه می کندimg/daneshnameh_up/c/cd/smallplanter.gif

چیپست 690G نخستین محصول مشترک AMD و ATIimg/daneshnameh_up/b/b6/smallwink.gif

شرکت `ای‌ام‌دی`، دومین تولیدکننده پردازنده‌های رایانه‌ای پس از `اینتل`، نخستین `چیپ ست`(بخش اصلی `مادر بورد`) خود را که به یک پردازنده گرافیکی مجهز بوده و رایانه را از `کارت گرافیکی` بی‌نیاز می‌کند، عرضه کرد.

به گزارش سایت اینترنتی `پی‌سی‌ورلد`، شرکت `ای‌ام‌دی` سال گذشته یکی از بزرگترین تولیدکنندگان کارتهای گرافیکی رایانه‌ای به نام `ای‌تی‌آی`(‪(ATI‬ را به قیمت ‪ ۵/۴‬میلیارد دلار خریداری کرد و هم‌اکنون با برخورداری از فناوری‌های `ای‌تی‌آی`، اقدام به تولید `چیپ ست` جدیدی به نام `چیپ ست ‪`۶۹۰‬ کرده‌است که به پردازنده گرافیکی جدید و قدرتمند `رادئون ‪ `X1250‬ساخت `ای‌تی‌آی` مجهز است.

`چیپ ست` بخش اصلی بورد الکترونیکی موسوم به `مادر بورد` است که پردازنده رایانه را با سایر قطعات رایانه نظیر حافظه و تراشه‌های صوتی و گرافیکی، مرتبط می‌کند.

شرکت `ای‌ام‌دی` که خود تولیدکننده پردازنده‌های رایانه‌ای است، هم‌اکنون با `چیپ ست` جدید که به یک تراشه گرافیکی قدرتمند مجهز بوده و رایانه را از نصب کارت گرافیکی بی‌نیاز می‌کند، به توان رقابتی بیشتری در مقابل رقیب اصلی خود شرکت `اینتل` دست یافته‌است. شرکت `اینتل` از سالها قبل علاوه بر تولید پرداز۷نده‌های رایانه‌ای، به تولید `چیپ ست` به ویژه برای رایانه‌های لپ‌تاپ، مشغول بوده‌است.

شرکت `ای‌ام‌دی` اعلام کرده‌است ترکیب پردازنده‌های جدید این شرکت با `چیپ ست` جدید که شامل تراشه گرافیکی نیز می‌شود، رایانه‌های قدرتمندی را بوجود می‌آورد که برای نصب و اجرای سیستم‌عامل جدید `مایکروسافت` به نام `ویندوز ویستا` بسیار مناسب خواهند بود.

انتظار می‌رود شرکتهای بزرگ تولیدکننده `مادر بورد` در آینده نزدیک تولید محصولات جدید با استفاده از `چیپ ست` جدید `ای‌ام‌دی` را آغاز کنند. img/daneshnameh_up/7/70/smalleek.gif

منبع : www2.irna.ir

  امتیاز: 0.00