منو
 صفحه های تصادفی
رشته زبان ارمنی
آزمایش رنگین کمان
هیپوگلیسمی عملکردی
پنیر پیتزا
شیوه 4-2-4
طبقه بندی آنزیمها
اقیانوسهای سیاره‌ای
نان
آتاکامیت
تمدن مایا
 کاربر Online
1036 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سبحانی 3 ستاره ها ارسال ها: 327   در :  پنج شنبه 17 اسفند 1385 [17:37 ]
  راز جوان ماندن
 

راز جوان ماندن چیست؟

نیازى نیست کتاب هاى تاریخى را مرور کنید و به کشف بزرگ یک کیمیاگر برسید. براى جوان ماندن روزانه ۸ لیوان آب و ۲۵ گرم مواد فیبرى کافیست. این نکته را تحقیقات ثابت کرده است.

اول: آشنایى با موادغنى از فیبر

سبزیجات، کنگرفرنگى، لوبیا سبز، سویا، حبوبات و غلات در ترکیب خود فیبر فراوان دارند. البته میوه هایى مثل گریپ فروت، شاتوت و تمشک نیز حاوى مقادیر زیادى فیبر هستند. دکتر «اوز »مى گوید: «شاید شما تاکنون مطالب زیادى درباره خواص انواع نانهاى گندم و جو شنیده باشید. اما جالب است بدانید تمامى حبوبات براى بدن شما مفید هستند و باعث کاهش کلسترول و فشارخون مى شوند، حتى از بیماریهایى مثل دیابت، سرطان و بیماریهاى قلبى نیز جلوگیرى مى کنند و با برقرارى تعادل بین چاقى و کلسترول و تولید یک آنتى اکسیدان قوى به شما کمک مى کند تا جوانتر و سالمتر بمانید و حتى عمر طولانى ترى نیز داشته باشید.

البته ناگفته نماند جو دوسر به تنهایى نیز بسیار عالى و براى گوارش و هضم غذا مناسب است چرا که کالرى زیادى ندارد و باعث کشش غذا در معده شده و از انباشتگى وبتونه شدن غذا جلوگیرى مى کند. گرچه باید بدانید که تمامى فیبرهاى غلات «غیرمحلول» هستند و باید همراه با آنها آب زیادى نوشید و به غذاهاى دیگرى نیز که همراه با آن مى خورید توجه کافى داشته باشید. غذاهایى مثل چغندر، کشمش، خرما و سویا غنى از منیزیم و براى بدن بسیار مفید هستند. این مواد باعث فعالیت معده و روده شما مى  شوند. دکتر «اوز» در ادامه مى گوید: سه چیز ساده وجود دارد که مصرف آن باعث کاهش ابتلا به سرطان حتى تا بیش از ۵۰درصد مى شود.

دوم

مصرف غذاهاى حاوى اسیدفولیک است، چنانچه از مکملهاى حاوى این اسید استفاده نمى کنید، مى توانید از آب پرتقال، اسفناج و دیگر سبزیجاتى که برگهاى سبز رنگ دارند، براى به دست آوردن این اسید استفاده کنید.

سوم

از ویتامین D استفاده کنید، که این ویتامین را مى توانید در شیرهاى کم چرب و آب پرتقال بیابید. شما مى توانید مقدارى از ویتامین D موردنیاز خود را از طریق آفتاب به دست آورید و چنانچه ساکن مناطقى هستید که ویتامین D لازم را کسب نمى کنید، حتماً از مکملهاى آن استفاده کنید.

چهارم


  • باید همواره سعى کنید از احتیاجات بدن خود مطلع باشید و عکس العمل بدن خود نسبت به موادغذایى مختلف را بررسى کنید.
  • سس و رب گوجه فرنگى نیز به دلیل وجود ماده  اى به نام «لى کوپین» ضدسرطان هستند، ولى باید به میزان مصرف آن توجه کنیــد.

  • گوجه فرنگى براى اینکه خاصیت غذایى خود را حفظ کند باید پخته شود، قهوه نیز خطر ابتلا به سرطان کبد را کاهش مى دهد و براى بیماریهایى مثل آلزایمر و پارکینسون نیز بسیار مفید است.
  • البته افرادى که به بیمارى سردرد، میگرن و تپش قلب مبتلا هستند، باید از خوردن قهوه اجتناب کنند زیرا عوارض ناخوشایندى براى آنها در برخواهدداشت.
  • در انتها براى اینکه قلب سالم و سلامتى داشته باشید، از غذاهاى غنى از اسیدچرب امگا۳ مثل ماهى آزاد، مغز بادام و فندق استفاده کنید. از فواید سیر و پیاز هم در این زمینه غافل نشوید.

  امتیاز: 0.00