منو
 کاربر Online
1539 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فرشباف 3 ستاره ها ارسال ها: 213   در :  پنج شنبه 17 اسفند 1385 [07:09 ]
  ویتامینهایی که باعث کوتاهی عمر انسان می شوند !
 

نتایج چندین طرح پژوهشی نشانگر این واقعیت است که استفاده از ویتامینهای آ، ئی و بتاکاروتن می تواند باعث کوتاهی عمر شود. از مرکز ملی پژوهش های بالینی دانشگاه کپنهاگ و همکاران وی انجام داده اند، نشان می دهد استفاده از مکمل های حاوی ویتامین های آ، ئی و بتاکاروتن با افزایش پنج درصدی مرگ و میر مرتبط است.
بر اساس این گزارش، نتایج این تحقیق می تواند نگرش عمومی را در خصوص این ویتامینها و ارتباط آنها را با سلامت افراد دچار دگرگونی کند.
پس از بررسی نتایج تحقیق چهل و هفت درمانگاه در دانمارک، به این نتیجه رسید که استفاده از ویتامینهای ئی، آ و بتاکاروتن به ترتیب چهار، هفت و شانزده درصد میزان مرگ و میر را بالا می برد.
این در حالی است که مصرف ویتامین ث یا عنصر سلنیوم خطری در این مورد ایجاد نمی کند. در واقع هیچ نشانی از افزایش طول عمر یا کاهش آن با مصرف ویتامین ث وجود ندارد. اما به نظر می رسد مصرف سلنیوم باعث کاهش مرگ و میر در میان مصرف کنندگان آن می شود.
یکی از دلایل احتمالی کاهش عمر با مصرف این ویتامینها این است که شاید آنها که از انواع آنتی اکسیدان به شمار می آیند، با حذف رادیکال های آزاد در بدن انسان، تاثیری منفی بر مکانیسم طبیعی دفاع بدن ایجاد می کنند.

  امتیاز: 0.00