منو
 صفحه های تصادفی
الکساندر گراهام بل
عملیات ویرایش سنتی
امام زمان علیه السلام در قرآن - نحل : 16
تضادهای طبقاتی و مالکیت
امتیاز روس ها در تعرفه گمرکی در امین السلطان
آثار معماری عصر صفویه
امام حسین علیه السلام و تفسیر آیه 29 سوره دخان و آیه 52 سوره نور
رانش یونی فضاپیماهای بزرگ
بلوک‌ قلبی
اسرای کربلا از کوفه تا شام
 کاربر Online
1723 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سبحانی 3 ستاره ها ارسال ها: 327   در :  سه شنبه 15 اسفند 1385 [16:18 ]
  ویتامین C بخورید.
 

ویتامین C بخورید.از آنجا که بدن قادر به تولید و ذخیره ویتامین C نیست،مصرف روزانه ویتامین C در پیشگیری از سرماخوردگی موثر است.و لازم است هر فرد با استفاده از مواد غذایی و یا مکملهای غذایی و یا دارویی حاوی ویتامین C، نیاز روزانه بدن خود را تامین کند.

ویتامین C در التیام زخمها، ترمیم بافتها، حفظ ساختار غضروفها، استخوان، دندانها و رشد و ترمیم همه بخشهای بدن لازم است. این ویتامین در تشکیل کلاژن ضروری است. کلاژن یک نوع پروتئین است که در ساخت پوست، تاندونها رباطها، عروق خونی و نیز دز ترمیم بافتها نقش دارد.

مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که ویتامین C در درمان آسم، تصلب شرائین، بیماریهای قلبی و عروقی، اسکیزوفرنی، سوختگی و نیز سرطانها موثر است. کمبود ویتامین C در بدن ایجاد خستگی می‌کند.

پرتقال، لیمو شیرین، لیمو ترش، گریپ فروت، توت فرنگی، گوجه فرنگی، سیب زمینی، طالبی، فلفل سبز و سبزیجات منابع حاوی ویتامین C هستند.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سبحانی 3 ستاره ها ارسال ها: 327   در :  پنج شنبه 24 اسفند 1385 [04:49 ]
  عمر ویتامین C کم است.
 

عمر ویتامین C کم است.


ویتامین C خیلی زود از بین می‌رود و در اثر اکسیداسیون، قلیایی شدن، حرارت و پخت و پز و گذر زمان ازبین می‌رود. میوه‌ها هر چه سبزتر و ترشتر و تازه‌تر باشند ویتامین C آنها زیادتر است.

وقتی یک بیماری حساسیت‌زا مانند زکام، آسم و غیره بر بدن مستولی شود با مصرف روزانه 500 میلیگرم ویتامین C تا اندازه‌ای رفع سموم از بدن شده و بیماری رو به بهبود می‌رود.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  پنج شنبه 24 اسفند 1385 [13:46 ]
  چند اصلاح در باره ویتامین ث
 

دارا

با پوزش اجازه دهید این باور را که در خاطر تعداد کثیری از هم میهنان و حتی بین ملیت های دیگر من دیده ام وجود دارد را همین جا اصلاح کنیم .

  • اگر فکر میکنید لیمو و پرتقال بالاترین ویتامین ث را دارا هستند باید گفت که اینطور نیست جعفری تازه و فلفل سبز و براکولی بالا تر از لیمو و پرتقال هستند میدانیم که مازاد ویتامین ث اضافه بر آنچه که بدن به آن نیاز درد برای بدن خاصیتی ندارد.

  • اگر فکر میکنید هر میوه ترش ویتامین ث بیشتری دارد این درست نیست ترشی مرکبات از فراوانی اسید سیتریک و یا به فارسی جوهر لیمو در آن است, این ترشی از ویتامین ث نیست.

  • ویتامین ث یا اسید آسکوربیک نه تنها برای بدن به اندازه لازم مفید است بلکه در اسپری های پاک کنندهء چربیها و کف صابون خشکیده روی دیوار حمام از آن استفاده میشود .

  امتیاز: 0.00