منو
 کاربر Online
1494 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 15 اسفند 1385 [07:48 ]
  بیماری کلیوی لوپوس
 

سلام

در مورد وقتی که کلیه بیماری لوپوس میگیرد میشه بیشتر توضیح بدید

آیا دوران درمان خیلی طولانی است؟

آیا از روی ازمایش خون وبه علت اینکه anti ds dna
فرد بالاست پی به این بیماری می برند؟

درمان بیماری با دارو ممکن است؟

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 08 اسفند 1385 [08:27 ]
  بیماری لوپوس
 

بیماری لوپوس چه جور بیماری هست؟

آیا از بیماری های کلیه است؟

درمان ان چگونه است؟

آیا این بیماری خطر ناک است؟

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سبحانی 3 ستاره ها ارسال ها: 327   در :  شنبه 19 اسفند 1385 [18:44 ]
  >بیماری کلیوی لوپوس
 

لوپوس کلیوی

بیشتر مبتلایان به لوپوس دارای رسوبات ایمونوگلوبولین در گلومرول‌های کلیه هستند ولی فقط نیمی از آنها مبتلا به التهاب علامت‌دار کلیه می‌باشند که با دفع پروتئین در ادرار مشخص می‌شود. در بیشتر مبتلایان مبتلا به التهاب کلیه هم کارکرد کلیه در حد مطلوب باقی می ماند و فقط مبتلایان به التهاب نوع پورولیفراتیو کلیه اگر درمان نشوند به نارسایی کلیه دچار خواهند شد. در کل فقط در حدود 5 الی 10 درصد موارد نارسایی کلیه بروز میکند که اگر مزمن شود، فرد نیاز به دیالیز یا پیوند کلیه پیدا می‌کند.


از آنجا که درمان هر کدام از انواع التهاب کلیه ناشی از لپوس با همدیگر فرق می‌کند، بیوپسی یا نمونه‌برداری کلیه و تشخیص نوع التهاب برای درمان خیلی کمک کننده خواهد بود.

anti ds DNA و آنتی بادی ضد عضله صاف SM برای لوپوس نسبتا اختصاصی است و در درگیری کلیه بیشتر دیده میشود و سطوح بالای اینها نشاندهنده فعالیت بیماری است.

پسرفت کامل بیماری نادر است ولی درمان بموقع و برنامه ریزی بیمار و پزشک میتواند باعث مهار حملات شدید و حاد بیماری شده و ارائه درمانهای نگهدارنده که باعث میشود نشانه های بیماری در یک سطح قابل قبول سرکوب شوند. درمان مرحله حاد بیماری با کورتونها و در صورت عدم پاسخ به آن با داروهای مثل سیکلوفوسفامید و آزاتیوپرین انجام میشود. به هرحال درمانهای آزمایشی دیگری نیز در دست بررسی هستند تا عوارض کمتر و بهبودی بیشتر را حاصل کنند.

  امتیاز: 0.00