منو
 کاربر Online
1081 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  جمعه 20 بهمن 1385 [04:33 ]
  آیا همه آلوده به هپاتیت هستیم ؟
 

دارا


آیا کسی سازمانی و یا جایی را میشناسید که مطالعه کرده باشد تا ببیند چند در صد ایرانیان حامل هپاتیت هستند . با این وضع بهداشتی که کشور جهان سومی ایران دارد و تولید سبزی و یا سیفی کاری ما با روش سنتی و غیر بهداشتی انجام میشود شکی ندارم که تعداد بسیار بالایی ناقل هپاتیت باشند . در شهر اصفهان و بسیاری از دیگر شهر ها ی ایران هنور از کود انسانی همواره آلوده به انواع بیماریها در مزارع استفاده میکنند . تمام خرما های صادر شده به کشور چین آلوده به هپاتیت بوده اند و همین خرما ها هم در ایران در بازار به فروش میرسد . آیا از کم و کیف این مطالب هیچ سازمان بهداشتی در ایران اطلاع دارد ؟

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سبحانی 3 ستاره ها ارسال ها: 327   در :  شنبه 21 بهمن 1385 [08:42 ]
  پاسخ آلودگی به هیپاتیت
 

سلام

هپاتیتی که با وضعیت بهداشت خوراکی مربوط است هپاتیت نوع A میباشد که به علت انتقال راحت تقریبا اکثر افراد (در کشورهای در حال توسعه) تا سنین بلوغ مبتلا میشوند ولی خوشبختانه درصد خیلی اندکی به مدت کم ناقل میمانند. و افرادی که مبتلا میشوند ایمنی دائمی پیدا میکنند.
در ضمن افرادی که در سنین پایینتر مبتلا میشوند نسبت به افرادی که بعد از بلوغ در سنین بالا مبتلا میشوند علائم خیلی کمتر و خفیف‌تری بروز میدهند و با علائم سرماخوردگی بیماری خود را سپری میکنند ولی در افراد با سن بالا درصد خیلی اندکی ممکن است به سمت هپاتیت برق‌آسا پیشرفت کند.

  امتیاز: 0.00