منو
 صفحه های تصادفی
هورمونهای غدد فوق کلیوی
سلف
سرفه
بهداشت روانی دوران بلوغ
مکتب جاودان
رشته قارچ شناسی پزشکی
جسم شب‌تاب
تعیین مرز های جنوب شرقی در دوره ناصرالدین شاه
آزمایش چتر نجات
اندام زایش در نهاندانگان
 کاربر Online
836 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  سه شنبه 17 بهمن 1385 [23:52 ]
  برگزیدگان بیستمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی
 

‪ ۸۵‬طرح برگزیده بیستمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی طی مراسمی که روز سه‌شنبه در محل اجلاس سران برگزار شد جوایز خود شامل لوح تقدیر، تندیس، و جوایز نقدی را از دست رییس جمهور دریافت کردند.

شمار طرحهای ارسال شده به دبیرخانه جشنواره ‪ ۷۷۳‬اعلام شده است که از این تعداد ‪ ۳۱‬طرح داخلی، ‪ ۷‬طرح خارجی، و ‪ ۲‬طرح متعلق به ایرانیان مقیم خارج از کشور برگزیده شدند. دکتر جواد فیض با طرح `طراحی، مدل‌سازی و کنترل ماشین‌های الکتریکی` علاوه بر کسب رتبه اول در بخش پژوهش‌های بنیادی ، جایزه یونسکو را نیز از آن خود کرد.

همچنین دکتر جواد صالحی با طرح `سامانه دسترسی چندگانه نوری براساس تقسیم کد` در بخش پژوهش‌های بنیادی دیگر برنده رتبه اول این بخش شناخته شد و همچنین جایزه سازمان وایپو را نیز دریافت کرد.

دکتر شمس‌الدین مهاجرزاده با طرح `ساخت نمایشگرهای مسطح قابل انعطاف پلاسمایی بر روی پلاستیک` علاوه بر رتبه دوم این بخش جایزه سازمان آیسسکو را بدست آورد.

دکتر محسن علیشاهی‌ها با طرح `اصل هولوگرافی و کاربرد آن در کیهان شناسی` رتبه دوم پژوهش‌های بنیادی و نیز جایزه آکادمی علوم جهان اسلام ‪ TWAS‬را کسب کرد.

طرح `نقش رسپتور فعال‌شونده به وسیله پروتئیناز-‪ ۲‬در پاتوژنزبیماریهای نورودژنراتیو` متعلق به دکتر فرشید نوربخش رتبه سوم پژوهشهای بنیادی و نیز جایزه سازمان وایپو را از آن خود کرد.

طرح `سنتز کاتالیزورهای متالوسن و استفاده از آن برای تهیه پلی اتیلین و پلی استایرن سندیوتاکتیک` متعلق به دکتر علی اکبر انتظامی و طرح `سنتز لیگاندهای جدید برای مطالعه پروتیین‌های گیرنده سیگما و پی گاما` متعلق به دکتر عبدالرضا حاجی پور حائز رتبه سوم این بخش شناخته شدند.

طرح `خواص ساختاری ،ارزیابی کارایی و الگورتیم‌های کاربردی شبکه ستاره` متعلق به دکتر حمید سربازی آزاده علاوه بر رتبه سوم پژوهش‌های بنیادی، جایزه آکادمی علوم جهان اسلام را تصاحب کرد.

طرح `کاربرد فرآورده‌های گیاهی و اکتینومیستی در کنترل بیولوژیکی پاتوژن‌های گیاهی` متعلق به دکتر غلامحسین شهیدی بنجار دیگر برنده رتبه سوم بخش پژوهشهای بنیادی اعلام شد.

در بخش پژوهش‌های کاربردی، رتبه اول به طرح `زیردریایی کلاس نهنگ` متعلق به مهندس مجید حیدری مورچه خورتی تعلق گرفت.

طرح `تدوین دانش فنی ساخت هسته مرکزی توربین آبی (رانر)` متعلق به مهندس سید حسن موسوی ، و طرح `دستیابی به دانش فنی طراحی و ساخت پروانه‌های نیمه مغروق سطحی` متعلق به مهندس محمدحسین کریمی حائز رتبه دوم این بخش گردیدند.

رتبه سوم پژوهش‌های کاربردی به چهار طرح تعلق گرفت که عبارتنداز: طرح `طراحی و ساخت تراسترپلاسمایی با تراست ‪ ۱۰۰‬میلی نیوتن` متعلق به دکتر بابک شکری، طرح `طراحی و ساخت سکوی پایدار شده ژیروسکوپی برای مراقبت‌های هوایی` متعلق به مهندس محسن کارگر حجت آبادی ، طرح `تولید صنعتی تری متیل فسفات` متعلق به مهندس سلیمان سلیمانی، و طرح `دستیابی به ساختار فوق ریز دانه در فولاد مستحکم ‪ CrMoV‬به روش‌های ترمومکانیکی` متعلق به مهندس محمد موذنی.

در بخش پژوهشهای توسعه‌ای طرح `هواپیمای تمام کامپوزیت (پرنده آبی)` متعلق به مهندس یعقوب انتصاری حائز رتبه اول شناخته شد و جایزه کمیسیون ‪ COMSATS‬را نیز بدست آورد.

طرح `طراحی و ساخت خودروی خورشید تک سرنشین` متعلق به دکتر کارن ابری نیا رتبه دوم این بخش را به خود اختصاص داد.

رتبه دوم بخش پژوهش‌های توسعه به طرح شامل `تهیه ورق‌های پوشش داده شده از جنس فولاد ضد زنگ ‪ TYP410-S‬توسط جوشکاری برای مخازن پالایشگاه` متعلق به مهندس مجید برغانی فراهانی تعلق گرفت که این طرح جایزه کمیسیون ‪ COMSATS‬را نیز بدست آورد.

طرح `طراحی و ساخت سایت تکنیک موبایل یک موشک و سیمیلاتور آن` متعلق به مهندس رضا صفاری و مهندس عبدالرضا معین تقوی نیز رتبه دوم این بخش شناخته شد.

در بخش پژوهش‌های توسعه‌ای هفت طرح توانستند رتبه سوم را کسب کنند که عبارتند از: طرح `تدوین استانداردهای بین‌المللی فرآورده‌های بهداشتی آرایشی` متعلق به مژده روشن طبری، طرح `سامانه کنترل هوشمند موتورخانه` متعلق به مهندس تورج بطحایی، طرح `طراحی و ساخت دستگاه تست ضربه ثقلی` متعلق به دکتر محمود مهرداد شکریه، طرح `طراحی و ساخت مدولاتور ‪ QPSK‬مبتنی بر استاندارد ‪ `DVB-S‬متعلق به مهندس علیرضا مفضلی فرد، و طرح `بهینه‌سازی برج دی بوتانایزر در صنایع پتروشیمی برای افزایش تولید برش ‪ C4(‬بوتادین) و کاهش آلودگی محیط زیست` متعلق به مهندس سعید خواجه مندلی، طرح `طراحی و ساخت بیمارستان سیار` متعلق به مهندس حسین فرزانگان ، طرح `طراحی و ساخت خودروی تاکتیکی سبک` متعلق به مهندس سید محمد یحیایی.

در بخش ابتکار رتبه اول به طرح `طراحی و ساخت مدل عملیاتی شناور استیلت` متعلق به زنده یاد دکتر اردشیر حسین پور اهدا شد. وی علاوه برآن جایزه فدراسیون بین‌المللی انجمن‌های مخترعین ‪ IFIA‬را نیز از آن خود کرد. درگذشت این پژوهشگر جوان ‪ ۲۴‬ساعت پس از اعلام رای هیات داوران اتفاق افتاد.

رتبه دوم بخش ابتکار به طرح `طراحی و ساخت لایه‌های جاذب پرتوهای گاما، ایکس، نوترون، بتا، و آلفا` متعلق به دکتر محمد مهدوی تعلق گرفت.

طرح `دستگاه بورینگ داخل تراش` متعلق به مهندس علی بساق زاده علاوه بر رتبه سوم این بخش توانست جایزه سازمان آیسسکو را نیز بدست آورد.

طرح `روش و دستگاه نوین بازیافت بخارات ارزشی ‪ D2O‬محتوی گاز در خلاء توسط تله سرما و انجماد تحت بارهای ثابت و جزیی متغیر` متعلق به مهندس محمد شرفی دیگر برنده رتبه سوم این بخش بود.

در بخش طرحهای خارجی دو پژوهشگر ایرانی مقیم خارج از کشور در بخش ایرانیان مقیم خارج از کشور برگزیده شدند. دکتر بهرام مبشر از دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا در آمریکا در بخش علوم پایه رتبه اول شناخته شد و دکتر اکرم تاجی از دانشگاه نیوانگلند استرالیا علاوه بر رتبه سوم در بخش تحقیقات پایه ، جایزه ‪ comstech‬را نیز از آن خود کرد.

در بخش برگزیدگان خارجی، پروفسور دیگبی مکدونالد از دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا رتبه اول علوم پایه را کسب کرد. دکتر محرم آودیسپاهیک از دانشگاه سارایو در بوسنی رتبه دوم علوم پایه را از آن خود نمود. پروفسور دیمیتار کلیسورسکی از دانشگاه فنی صوفیه بلغارستان در بخش علوم پایه رتبه دوم را تصاحب کرد.

رتبه سوم بخش تحقیقات پایه به دکتر واراگو گانسان مالاتی از موسسه تحقیقات کشاروزی هند، دکتر راج پال سینگ از آزمایشگاه ملی شیمی `پون` هند، دکتر هیومینگ چنگ از موسسه تحقیقات فلز، آکادمی علوم چین، و پروفسور عبدالطیف احمد از دانشگاه `ساینس` مالزی تعلق گرفت.

جوایز برگزیدگان داخلی برای رتبه‌های اول، دوم، و سوم علاوه بر تندیس و تقدیرنامه ریاست جمهوری به ترتیب مبلغ ‪ ، ۴۰ ، ۵۰‬و ‪ ۳۰‬میلیون ریال بوده است. جوایز برگزیدگان خارجی نیز علاوه بر تندیس و تقدیرنامه ریاست جمهوری، به رتبه‌های اول تا سوم به ترتیب مبلغ ‪ ۶ ،۷‬و ‪ ۵‬هزار دلار اعطا شد.

در بین حمایت‌کنندگان خارجی جشنواره، ‪ COMSATS‬علاوه بر گواهینامه به نفر اول و دوم به ترتیب ‪ ۱۰۰۰‬و ‪ ۵۰۰‬دلار، ‪ ۵ COMSTECH‬هزار دلار، فدراسیون بین‌المللی انجمن‌های مخترعین ‪ IFIA‬گواهی نامه و کمک هزینه حضور در یکی از نمایشگاههای اختراعات تحت نظر این سازمان، آیسسکو به نفرات اول تا سوم به ترتیب ‪ ، ۱۰۰۰ ، ۱۵۵۰‬و ‪ ۵۰۰‬دلار ، آکادمی علوم جهان سوم ‪ TWAS‬به نفرات اول و دوم هرد کدام هزار دلار ، یونسکو گواهی نامه و مدال نقره، و وایپو به نفر اول و دوم مدال طلا و گواهی نامه اعطا کردند.

  • ایرنا

  امتیاز: 0.00