منو
 صفحه های تصادفی
فعال غیرفعال
خردل سیاه
معرفی سایتهای مفید اینترنتی
رزنانس
رجیع
کهکشان بیضوی
انسان کامل درمکتب عشق
سر مقدس امام حسین علیه السلام در مجلس ابن زیاد
عهدنامه گلستان
کانیهای کربناته
 کاربر Online
379 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سبحانی 3 ستاره ها ارسال ها: 327   در :  شنبه 14 بهمن 1385 [12:07 ]
  تعداد میکروبهای روی پوست
 

چه تعداد میکروب روی پوست انسان وجود دارد؟

روی پوست انسان فقط حدود یک میلیون یا کمی بیشتر که اگر شما تعداد قابل توجهی آنها را ببلعید سلامتی شما به خطر می‌افتد. از لحاظ ظاهری آنها به عنوان میکروکوکسی یعنی میکروبهای کروی شکل شناخته شده‌اند، و در بدن حدود 30 درد از انسانها ارقام بیماری‌زای آنها وجود، از جمله استافیلوکوکوس که از خانواده باکتریهایی است که باعث بروزکورک و کفگیرک می‌شوند و در دستهای ما تکثیر و تولید می‌شوند.

اکثر اوقات، پوست ما این میکروبها که به وجود آورنده کهیر هستند، را با ترشح مواد گوناگون ضد باکتری مانند لیزوزیم از بین می‌برد. اما اگرشما پوست خود را ببرید فورا آن ناحیه توسط استافیلوکوکوسهای طلایی- میکروبهای کروی شکلی که باعث ایجاد کورک و دمل می‌شوند، محاصره می‌شود.

نوع دیگری از میکروبها، استرپتوکوکوس پیوژن می‌باشد، که از اقسام میکروبهای مقاوم بیماری‌زا است و در سال 1994م. حدود 12 قربانی گرفت. در همین سال سریالی به نام `ویروس کشنده‌ای که صورت مرا خورد` ساخته شد. در سال 1941م. یک پلیس پیر و بداقبال بنام آلبرت/ الکساندر فارغ التحصیل آکسفورد، قربانی هر دو نوع میکروب یعنی استرپتوکوکوس پیوژن و استافیلوکوکوس آروس شد. وی اولین شخصی بود که اثر آنتی بوتیکها را بر رویش امتحان کردند اما شانس، با وی یاری نکرد، زیرا پیش از آنکه پزشکان بتوانند او را بوسیله پنی سیلینهای قارچی درمان کنند، دارفانی را وداع گفت.

  • منبع: مجله دانشمند

  امتیاز: 0.00