منو
 صفحه های تصادفی
آسمانخراش
آنالیز هوا
آب میوه گیری
سازش
چگونه فوتبال بازی کنیم
نکات ایمنی در هنگام سیلاب
رخساره دگرگونی ناحیه‌ای
رشته کارشناسی معارف اسلامی
لم زرن
مبلغان و کاشفان
 کاربر Online
474 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  پنج شنبه 05 بهمن 1385 [13:40 ]
  با فر مایکروویو آزمایش نکنید
 

دارا

با سلام

دوستانی که علاقمند به الکترونیک میشوند و یکی دو ماشین را باز میکنند و طرز کارش را فرامیگیرند نباید به خود غره شوند و همه چیز را آسان تصور کنند . از مدار هایی که در اطرافتان پیدا میکنید فقط آنهایی را مورد موشکافی قرار دهید که در باره اش به اندازه کافی بدانید و یا چگونگی کارش را بدانید . در این میان دو سه چیز هست که باید آنها را بشناسید . این وسایل را در زیر میبینید:

از باز کردن و جدا کردن قطعات فر مایکروویو بدون آموزش کافی و دانستن نوع کار آن جدا پرهیز کنید و مخصوصا از ترانسفور موور آن در هیچ یک از مدار هایتان استفاده نکنید . این ترانسفورماتور ها کشنده هستند, مگر اینکه کسی بخواهد صندلی الکتریکی بسازد که میدانم علاقمندان زیادی نخواهد داشت.!razz

آزمایش نادرست با امواج مایکروویو حد اقل صدمه اش ایجاد آب مروارید دائمی در چشم و از دست دادن بینایی و یا سوختگی شدید و یا برق گرفتگی میتواند باشد. نمیخواهم شما را از همهء قسمت های الکترونیک بترسانم آما در این موارد باید هوشیار بود.


از ترانسفرموتور لامپ نئون مغازه ها استفاده نکنید این هم دست کمی از اولی ندارد . کسانی که خوب اینها را میشناسند و آموزش کافی دارند و از آن استفاده میکنند باز مسئولیت هر گونه اتفاقی به گردن آنهاست که دستگاهشان را در جایی که احتمال تماس مردم و یا کودکان که همه چیز را لمس میکنند وجود دارد قرار ندهند. تراسفورموتور ها باید بالا تر از محل دسترسی افراد به آن قرار بگیرند .

به قسمت ولتاژ بالا در تلویزیون های لامپ تصویر و اطراف آن دست نزنید آنها هم خطر برق گرفتگی را بهمراه دارند .

  امتیاز: 0.00