منو
 کاربر Online
817 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 03 بهمن 1385 [07:12 ]
  سیم پیچ تسلا و نردبان یعقوب
 

سیم پیچ تسلا و نردبان یعقوب : این عنوان را یک قسمت مستقل کردیم زیرا اطلاعات بیشتری در اینجا خواهد آمد و یافتنش هم بدین طریق در انجمن آسانتر خواهد بود مخصوصا که این مبحث علاقمندان بیشتری دارد و هم فیزیک است و هم الکترونیک.


دارا

با سلام به دوستان علاقمند به آزمایش های تسلا

این مطالب را به تدریج پوشش خواهیم داد . فقط کمی راهنمایی کنید تا بدانیم اطلاعات کلی مورد نظر شماست یا اینکه دوست دارید با ولتاژ های بالا کار کنید . علاقمند به طراحی سیم پیچ تسلا هستید یا میخواهید با نوع آماده آن آزمایش کنید . دوست دارید نردبان یعقوب بسازید ؟ اینها همه موضوعات جداگانه ای هستند و از جهات مختلف میتوان در باره اش سخن گفت . اگر علاقمند به آزمایش هستید میتوانیم در این باره گفتگو و راهنمایی کنیم .

یک عکس جالب از آزمایش تسلا

یک سیم پیچ تسلای کوچک

یک آزمایش تسلای جالب دیگر

آزمایش تسلا

آزمایش تسلا


توجه کنید

  • این مدار ها برای افراد با تجربه تر در الکترونیک است و برای مبتدی ها نیست . برای مبتدی ها مدار های کوچکتر که خطری ندارند در پست های بعدی خواهیم آورد .

مدار تسلا با چند قطعه و یک ترانس ولتاژ بالای فلای بک که از یک مانیتور اسقاطی بیرون آورده اید


مدار نردبان یعقوب

طرز ساختن نردبان یعقوب


نردبان یعقوب چیست ؟


اگر میخواهید بدانید که چرا به آن نردبان یعقوب گفته میشود برای اینست که حضرت یعقوب پیغمبر خوابی دید که در آن نردبانی از زمین تا ملکوت میرفت . نام دیگر این نردبان نردبان آویزان است که باز از فلک آویزان است و به زمین میرسد و چون نردبانی که تا فلک برسد پایینش پهن و انتهایش در بینهایت به هم رسیده و محو به نظر میاید از این نظر به آن نردبان یعقوب میگویند . این آزمایش هم به همان شکل است ستون های قائمش اندکی زاویه دارد اما تا فلک نمیرود ! شعلهء آبی کرونا و یا بند یونیزه شدهء هوا که از خود گاز ازن میپراکند بین دوپایه عمودی این نردبان به بالا و پایین میرود و این تشبیه زیبا و متفکرانه برای این دستگاه را خواستم شما هم بدانید .
  • وقتی این مدار کار میکند بوی گاز ازت را استشمام خواهید کرد ؛ گاز ازن خاصیت اکسید کنندکی بیشتری نسبت به اکسیژن دارد و آنرا اینطور مینویسند O3 .
  • اکسیژن گاز بی بویی است اما ازن همان بویی است که پس از جرقه الکتریکی استشمام میکنید ، مقدار زیاد آنرا نباید استنشاق کرد.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 04 بهمن 1385 [08:22 ]
  تصویر مدار
 

یک تصویر از یک نردبان یعقوب کوچک به آقای مجید آقاپور و آقای جواد حمزه ایمیل کردم نمیدانم بدستتان رسیده یا نه این عکس باید در این مبحث قرار گیرد این مدار را من با ابزار درمل از یک مدار بزرگتر بریدم و امتحان کردم خوب کار میکند و حتی با آن دو قطعه ترموکاپل را به هم جوش دادم.

در ضمن اگر سایت آدرس اف تی پی دارد برای فرستان تصاویر دیگر به من اطلاع دهید. اف تی پی برای فرستادن حجم بیشتر و سریع اطلاعات است. شاید در درون مرز آنرا چیز دیگری مینامید که من از آن اطلاعی ندارم.

  امتیاز: 0.00