منو
 کاربر Online
542 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline لیلا مهرمحمدی 3 ستاره ها ارسال ها: 411   در :  دوشنبه 02 بهمن 1385 [05:54 ]
  کتابخانه‌ دانشگاه تگزاس در گو گل
 

با پیوستن کتابخانه‌ دانشگاه تگزاس به پروژه‌ سرویس جست‌وجوی کتاب گوگل، این پروژه را به صورت گسترده‌تری ادامه پیدا می کند.

بنا بر اعلام گوگل، کتابخانه‌ یکی از دانشگاه‌های آمریکا برای قرار دادن آنلاین کتاب‌های جهان به پروژه‌ جنجالی این شرکت اینترنتی پیوسته است و بیش از یک میلیون اثر کتابخانه‌ دانشگاه تگزاس با تبدیل شدن به فرمت دیجیتالی، به کتاب‌های کتابخانه‌ گوگل اضافه خواهد شد که شامل مجموعه‌ای از کتاب‌های نایاب و دست‌نوشته‌های تاریخ آمریکای لاتین هستند.

پروژه‌ جست‌وجوی کتاب گوگل، با هدف قرار دادن کتاب‌ها با فرمت دیجیتالی و دسترسی آنلاین به آنها، در سال 2004 آغاز شد و گوگل با کتابخانه‌ عمومی ‌نیویورک و دانشگاه‌های بزرگی مانند‌ هاروارد، آکسفورد و کامپلوتنس مادرید و دانشگاه کالیفرنیا برای قرار دادن مجموعه‌ کتاب‌های آنها در فهرست کتاب‌های دیجیتالی همکاری دارد.

اعتراض موسسات نشر و نویسنده‌ها به قرار دادن کتاب‌های دارای حق کپی‌رایت در سرویس گوگل ادامه دارد اما با رد ادعاهای مربوط به توجه انحصاری به زبان انگلیسی، بنابر اظهار گوگل گام بعدی این شرکت عرضه‌ جست‌وجوی کتاب گوگل به زبان فرانسه خواهد بود.

  امتیاز: 0.00