منو
 صفحه های تصادفی
الکترومغناطیس
بوفالو
شیخ مفید
اگر شب نباشد!
گوریل
ماهیت انقلاب مشروطه ایران
تغییرات دما
محاسبه نسبت q/m برای الکترون توسط تامسون
ساقه آغوش
ولی امر
 کاربر Online
929 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline پژمان-رحیمی-صادق 3 ستاره ها ارسال ها: 607   در :  شنبه 23 دی 1385 [17:31 ]
  سیستم نرم‌افزاری لینوکس فارسی در مقابل هکرها نفوذناپذیر است
 

سیستم نرم‌افزاری لینوکس فارسی در مقابل هکرها نفوذناپذیر است

اگر کسی بگه چرا من به اون 100+ ساعت اینترنت هر شهری که بخواهد می دهم ! یا معادل آن !!!

---

رییس دانشگاه علمی کاربردی پیام شهرکرد گفت: `هکرهای رایانه‌ای جهان به هیچ عنوان توان نفوذ به سیستم نرم‌افزاری ` لینوکس فارسی` را ندارند.`

سید جلال حسینیان عصر دوشنبه در نشست با خبرنگاران استان چهار محال و بختیاری در دانشگاه علمی کاربردی شهرکرد افزود، سیستم ` لینوکس فارسی` از ضریب‌امنیت و اطمینان بسیار بالایی برخوردار است و کدهای آن به‌گونه‌ای طراحی شده است که قابل نفوذ برای هکرها نباشد.

به گفته وی، از دیگر ویژگی‌های این سیستم بالا بودن سرعت و بومی بودن آن است که موجب افزایش ضریب امنیت سیستم می‌شود.

دبیر`همایش نرم‌افزارهای آزاد، متن باز و لینوکس فارسی` افزود، برنامه‌های این سیستم بر اساس نیازهای کاربران نوشته می‌شود.

این متخصص نرم‌افزار گفت، به دلیل این که سیستم مذکور مختص ایران می‌باشد و سرور (دستگاه پردازشگر مرکزی) آن در کشور نصب شده است، امکان نفوذ پذیری آن در سطح بین‌المللی به حد صفر می‌رسد.

به گفته وی، این سیستم در راه‌اندازی`اینترنت ملی` نقش مهمی ایفا می‌کند و در صورت قطع اینترنت، سیستم لینوکس فارسی پس از متصل شدن، به صورت خودکار فعال خواهد شد.

دبیر `همایش نرم‌افزارهای آزاد متن باز و لینوکس فارسی` گفت، با توجه به اینکه ایران عضو ناظر سازمان تجارت جهانی است، از این پس باید قانون `کپی رایت` را رعایت کند بخصوص اینکه نصب سیستم نرم‌افزاری `ویندوز` برای کشور هزینه بسیار بالایی را به همراه خواهد داشت.

حسینیان اظهار داشت، نصب سیستم `ویندوز` روی هر دستگاه رایانه‌ای دولتی و اداری یکصد دلار برای ایران هزینه دارد و موجب خروج ارز از کشور می‌شود.

به گفته وی، سیستم نرم‌افزاری `لینوکس فارسی` قابلیت نصب روی تمامی رایانه‌های خانگی را دارد.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 02 بهمن 1385 [12:43 ]
  جواب
 

ببین گا گول خان تا اونجا که من می دونم وcd اون رو دارم این سیستم عامل تحت سی دی هستش و احتیاج به نصب نداره

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline پژمان-رحیمی-صادق 3 ستاره ها ارسال ها: 607   در :  شنبه 07 بهمن 1385 [15:51 ]
  جواب بدید برنده بشید اما ...
 

>>>ببین گا گول خان تا اونجا که من می دونم وcd اون رو دارم این سیستم عامل تحت سی دی هستش و احتیاج به نصب ندارهarrow

1: خودتونید img/daneshnameh_up/c/cd/smallplanter.gif
2: نصخه کامل اون منظور است img/daneshnameh_up/9/91/smallrepos.gif
3: دلایل رو کامل بنویسیدimg/daneshnameh_up/e/e0/smallno.gif

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فرید امیرغیاثوند 3 ستاره ها ارسال ها: 100   در :  چهارشنبه 18 بهمن 1385 [17:17 ]
  کدام لینوکس فارسی
 

سلام به همه دوستان،
خیلی از این پروژه لینوکس فارسی صحبت می‌شه.
البته من می‌دونم که این موردی که داره بهش اشاره می‌شه همون پروژه ملی ای است که در دانشگاه شریف روی آن کار شده است.
دو پروژه دیگر هم من در این زمینه شنیده‌ام.
یکی پروژه لینوکس مدارس (schoolinux) که آن هم در دانشگاه شریف کار شده است.
یکی هم پروژه شبدیکس که یک سیستم عامل لینوکس است که از روی CD بوت می‌شود و کار یک شرکت خصوصی به نام شبدیز است.
البته تمام این پروژه‌ها به نظر من صرفا در بعد تحقیقاتی موفق بوده‌اند و هیچ کدام از نظر اقتصادی به صرفه نبودند و بدون در نظر گرفتن حمایت دولتی شکست خورده تلقی می‌شوند.
قصه این که می‌گویند لینوکس را کسی نمی‌تواند هک کند هم ساده است.
دو دلیل دارد:
اولی اینکه در سیستم عامل لینوکس اصولا همه منابع مورد استفاده نرم‌افزارها را به شکل کنترل شده در اختیار نرم‌افزار قرار می‌دهد. این کار محدودیتهایی برای تولید کنندگان نرم‌افزار بوجود می‌آورد.
دومی اینکه اصولا سیستم عامل ویندوز در نود و پنج درصد کامپیوترهای دنیا استفاده می‌شود و هکرها و ویروس نویسها و ... ترجیح می‌دهند که سیستم‌عاملی را که بیشتر مورد استفاده است هک کنند و به سراغ سیستم‌عامل‌هایی مانند سان و لینوکس و مک و غیره نروند.
سوم هم اینکه هک کردن فقط به سیستم عامل که نیست. معمولا هکرها به دنبال به دست آوردن اطلاعات یا تغییر آنها هستند. به همین منظور هدف آنها نفوذ در نر‌م‌افزارهای روی سیستم‌عامل یا پایگاههای داده‌ای روی آنهاست.
چهارم هم اینکه کی گفته هک نمیشه آقا جون.
همین تو دانشگاه شریف که تو این زمینه از همه جلوتره سرور لینوکسیش رو چند وقت پیش هک کرده بودند.
و این هم که می‌گن لینوکس هنگ نمی‌کنه من خودم صدها بار شاهد هنگ کردن لینوکس روی کامپیوترهای مختلف بودم.
شاد و پیروز باشید.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline جعفر صالحی 3 ستاره ها ارسال ها: 129   در :  چهارشنبه 18 بهمن 1385 [21:57 ]
  لینوکس پارسیکس
 

پارسیکس گنو/لینوکس چیست؟
پارسیکس یک دیسک زنده و قابل نصب مبتنی بر لینوکس KANOTIX و Debian است که در آن از میزکار کامل GNOME به عنوان میزکار پیش‌گزیده استفاده شده است و کلیه بسته‌های نرم‌افزاری لازم برای یک توزیع مخصوص میزکار را داراست. پارسیکس همچنین بطور پیش‌گزیده از صفحه کلید فارسی پشتیبانی کرده و با استفاده از کلیدهای Alt+Shift می‌توانید در آن فارسی تایپ نمایید. پارسیکس را می‌توانید بر روی دیسک سخت خود نصب کرده و از آن به عنوان سیستم‌عامل کامپیوتر خود استفاده کنید. پارسیکس همچنین حاوی واژه‌نامه آزاد و بازمتن xFarDic و قلم‌های رایگان و آزاد فارسی از پروژه FPF می‌باشد.

دیسک زنده چیست؟
دیسک‌های زنده امکان راه‌اندازی یک سیستم‌عامل کامل را بدون نیاز به دیسک سخت سیستم فراهم می‌کنند. به این صورت شما می‌توانید بدون نگرانی از آسیب دیدن اطلاعات موجود بر روی دیسک سخت خود، از آنها استفاده نمایید. دیسک‌های زنده موارد استفاده متعددی دارند. مانند نمایش سیستم، استفاده به عنوان دیسک نجات در مواقعی که سیستم قادر نیست تا از روی دیسک سخت بوت شود، مصارف آموزشی گنو/لینوکس بدون نیاز به نصب آن بر روی سیستم‌عامل موجود، سیستم‌عامل همراه که می‌تواند همه جا به همراه شما باشد و بر روی هر کامپیوتری اجرا شود. به سادگی خواهید توانست تا اطلاعاتی را که با استفاده از پارسیکس ایجاد می‌کنید، بر روی کلیدهای همراه USB ذخیره کنید و بر روی سیستم ثابت خود آنرا بخوانید.

گنو/لینوکس چیست؟
گنو/لینوکس یک سیستم‌عامل آزاد و بازمتن است. آزاد به این معنی که شما می‌توانید بدون محدودیت آنرا تکثیر کرده و یا حتی ویرایش نمایید. این قابلیت مرهون بازمتن بودن و یا در دسترس بودن کد منبع آن می‌باشد. این آزادی بواسطه مجوز GNU/GPL میسر گشته است. گنو/لینوکس سیستم‌عاملی است که توسط خیل عظیمی از کاربران در سرتاسر جهان توسعه می‌یابد و متعلق به هیچ شرکت تجاری یا شخص خاصی نیست. در حقیقت سیستم‌عامل گنو/لینوکس با ترکیب هسته لینوکس که توسط لینوس توروالدز خلق شده بود و مجموعه نرم‌افزارهای پایه‌ای دیگر از پروژه گنو ایجاد شد. به همین دلیل به آن گنو/لینوکس اطلاق می‌گردد.


برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت به سایت parsix مراجعه کنید.

  امتیاز: 0.00