منو
 کاربر Online
1641 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سبحانی 3 ستاره ها ارسال ها: 327   در :  یکشنبه 03 دی 1385 [10:51 ]
  تفکر مثبت، واکسن بیماریها!
 

تفکر مثبت در مقابله با بیماریها موثر است.

مطالعات به عمل آمده نشان می دهد که افراد عبوس، عصبی و در معرض استرس و فشارهای روانی، دستگاه ایمنی ضعیف تری دارند. محققان از افراد شرکت کننده در تحقیق آزمایش روانشناسی به عمل آوردند تا میزان `تروتیسیسم` یا `روان رنجوری` افراد را که همچنین به `تاثیر منفی`شناخته شده است، اندازه گیری کنند.

افرادی که امتیاز ان ویژگی در آنان بالا بود، افرادی عبوس، عصبی و مستعد فشارها و استرسهای روانی بودند. این تحقیقی نشان داد که سیستم ایمنی افراد عصبی واکنش خوبی نسبت به واکسن نشان ندارد. مطالعات پیشین نشان داده بد که افراد `منفی باف` بیشتر در معرض بیماریها هستند.

یکی از پزشکان، همچنین از افراد شرکت کننده در خواست کرد، نطق کوتاهی ارائه دهند، تا میزان واکنش روانی آنان نسبت به حوادث استرس زا سنجیده شود. در این تحقیق، همانند تحقیقی پیشین، مشخص شد که واکنش ایمنی تمامی داوطلبان در حین سخنرانی اندکی کاهش می یابد، اما افرادی که دارا ضعیف ترین واکنش دستگاه ایمنی بودند، کاهش واکنش دستگاه ایمنی شان بیشتر بود. وی خاطرنشان ی کند که افراد عصبی در نتیجه حساسیت شان نسبت به اضطراب و فشارهای روانی، بیشتر در معرض ابتلا به بیماریها قرار دارند.

  امتیاز: 0.00