منو
 کاربر Online
1745 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  یکشنبه 26 آذر 1385 [14:31 ]
  رمز و راز جهان
 

استاد فیزیک ذرات دانشگاه والنسیا کشور اسپانیا گفت: رمز و راز جهان در ذرات با مقیاس خیلی کوچک نهفته است. پرفسور`عارف آخوندوف`روز یکشنبه در سخنرانی علمی خود در جمع دانشجویان فیزیک دانشگاه سمنان با اشاره به نقش علم فیزیک ذرات در جهان امروز گفت: به رغم پیشرفت سریع علم، بشر تاکنون موفق به کسب اطلاعات دقیقی از چگونگی پیدایش جهان نشده‌است.

وی تصریح کرد: نه تنها در مقیاسهای خیلی بزرگ، اطلاعات چندانی درباره جهان کسب نشده بلکه در مقیاسهاس کوچک هم اطلاعات ناچیزی بدست آمده است. او گفت: به همین دلیل پدیده شناسان در زمینه فیزیک ذرات، تلاش می‌کنند با کاوش در مقیاسهای خیلی کوچک مانند پروتون اطلاعات جدیدی از جهان کسب کنند.

دانشیار گروه فیزیک دانشکده علوم پایه سمنان و دبیر این سمینار در خصوص برگزاری این جلسه به خبرنگار ایرنا گفت: این سخنرانی تخصصی دومین سخنرانی `آخوندوف` در دانشگاه‌های ایران است. دکتر`علی خرمیان` افزود: پرفسور آخوندوف به مدت یک ماه و به دعوت مرکز تحقیقات فیزیک ایران برای تبادل آخرین یافته‌های علمی فیزیک ذرات در کشور حضور خواهند داشت.

وی گفت: با توجه به اهمیت شناخت این علم و وجود تنها سه آزمایشگاه فیزیک ذرات در کشورهای سوییس، آمریکا و آلمان، نیاز افزایش تعداد متخصصان این علم در کشور احساس می‌شود. او افزود: به همین دلیل سال آینده دانشگاه سمنان در مقطع دکترا مجاز به جذب دانشجوی فیزیک ذرات خواهد بود.

در این جلسه کادر علمی و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد فیزیک دانشگاه سمنان به بحث و تبادل نظر درباره فیزک ذرات پرداختند.

  • ایرنا

  امتیاز: 0.00