منو
 صفحه های تصادفی
جهان طبیعت
صبحانه
ژینوفور
سماور برقی
چیزهایی که خداوند در مورد آنها از تو سؤال نمی کند :
اثرهای جریان الکتریکی
Chromium
جامعه شناسی شهری
عدد شیطان
دینامیک حرکت
 کاربر Online
218 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 18 آذر 1385 [06:48 ]
  سقوط تخم مرغ
 

confused
چگونه تخم مرغ را پرتاب کنیم که نشکند؟
تو را به خدا جواب بدینconfused

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  شنبه 18 آذر 1385 [06:59 ]
  سقوط تخم مرغ
 

با سلام

پوسته تخم مرغ سختر از آن است که ما فکر می کنیم. تخم مرغ در حال سقوط آزاد و یا در حالت پرتاب افقی بخواهیم نشکند، بایستی محل برخورد مانعی که حالت ارتجاعی دارد بکار ببریم (مثل ملحفه و ...).

امتحانش کنید.

البته با سرعت و شتاب بیشتر نه!!!

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  جمعه 24 آذر 1385 [14:57 ]
  از اسفنج حمام استفاده کنید
 

ااگر درمیان دو قطعه اسفنج حمام یا به اصطلاح اسفنج ظرفشویی که به اندازه سطح یک آجر باشد محفظه ای به اندازه یک تخم مرغ خالی کنید(ببرید) و تخم مرغ را میان دو اسنفج قرار دهید و با چند حلقه کشی اطراف اسفنج را از عرض و طول نگهدارید و آنرا از بالای نردبان رها کنید اسفنج از شکستن تخم مرغ خام جلوگیری خواهد کرد . راه های دیگری هم هست که با کش و کاغذ روزنامه و چسب یا سریش و یک باد کنک باد کردهء کروی شکل دو نیمکره میسازید و میگذارید خوب خشک شود .(میتوانید آنرا داخل فر آشپزخانه خشک کنید -فر را روی حرارت خیلی کم قرار دهیدتا کاغذ را نسوزاند) بعد تخم مرغ خام را با حلقه کردن دو کش حلقه ای در حالی که تخم مرغ را نگه داشته در داخل کُره خشک شده کاغذی قرار میدهید و دور دو نیمکره را با نوار چسب به دقت به هم میچسبانید و آزمایش را انجام میدهید . برای رها کردن تخم مرغ از ارتفاع های مختلف باید اندازه کره و یا اسفنج یا پلی استایرین را بزرگتر کرد وقتی حساب آن دستتان آمد فرقی ندارد چه آنرا از طبقه دوم ساختمان رها کنید و چه از نوک برج میلاد razz تخم مرغ سالم به پایین خواهد آمد . ایده ها زیاد است و اگر حمل بر خود ستایی نشود من خودم در این آزمایش در یکی از کلاس هایم تنها کسی بودم که تخم مرغ را سالم به زمین آوردم و استاد از ما خواسته بود که هر کسی میتواند فقط از پنجاه نی پلاستیکی مخصوص نوشیدن استفاده کند نه بیشتر . بقیه تخم مرغ های بچه های دیگر یکی پس از دیگری با صدای ترکیدن خفیفی شکستند اما همه خوشحال از سالن آزمایش بیرون آمدیم . شما هم میتوانید . اگر وسایل در دسترس ندارید از یک جعبه مقوایی خالی کفش و چند کش و نوار چسب استفاده کنید. بچه های خوبی باشید و تقلب هم نکنید و داخل تخم مرغ را با پارافین و امثال آن پر نکنید.razz گزارش کارتان را هم در اینجا به اطلاع دوستانتان برسانید.

  امتیاز: 0.00