منو
 کاربر Online
782 کاربر online
 : تاریخ
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فرشباف 3 ستاره ها ارسال ها: 213   در :  پنج شنبه 16 آذر 1385 [08:20 ]
  انسانهای اولیه آدمخوار بوده اند!
 

انسانهای اولیه آدمخوار بوده اند!

بر پایه تحقیقات انجام شده بر روی بقایای انسانهای اولیه در شمال غربی اسپانیا، انسانهای نئاندرتال در دوره هایی از گرسنگی بسیار رنج می برده اند و این امر ممکن است رژیم غذایی آنها را به سوی آدمخواری سوق داده باشد.
زیست شناسان دیرینه شناس (پالئوبیولوژیست ها) در بررسی نمونه هایی باقیمانده از هشت اسکلت چهل و سه هزار ساله بدست آمده از عملیات حفاری در یک غار زیرزمینی در سال 2000 ال سیدرون اسپانیا به یافته هایی دسترسی پیدا کردند که نشان می داد انسانهای نئاندرتال پیش از ورود انسانهای جدید در اروپا چگونه زندگی می کرده اند.
بر اساس این یافته ها، پژوهشگران علایمی از قطع شدگی ها را یافته اند که نشان می دهد استخوانها به گونه ای از هم جدا شده اند که نمایانگر آدمخواری بوده است .
آنتونیو روساس مدیر یک موزه ملی در مادرید در این مورد اظهار داشته است:
«شواهد قدرتمندی وجود دارد که نشان می دهد این انسانهای اولیه خورده شده اند ، بدین شکل که استخوانهای بلند و جمجه ها برای بیرون کشیدن و خوردن مغز استخوان که مغزی است، خرد شده اند.»
تیم کاری آقای روساس در همین حال توضیح داده است که انسانهای نئاندرتال جنوبی به دلایل اقلیمی صورتهای پهن تر و فراخ تری از نئاندرتال های شمالی داشته اند.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  جمعه 15 دی 1385 [09:13 ]
  آدم که آدم نمیخورد!
 

انسانهای اولیه اگر انسان بودند هیچ وقت به آدمخواری نمبپرداختند! razz از این نتیجه میگیریم که انسانهای اولیه انسان نبودند کسی چه میداند حتما تظاهر به انسان بودن میکردند ! آدم که آدم نمیخورد.
خروس لاری

  امتیاز: 0.00