منو
 صفحه های تصادفی
بنیان گذار علم ارتباطات
خانواده درمانی
حضرت امام موسی کاظم علیه السلام
طبقه بندی دولومیتها
کنلیت
موضوع جامعه شناسی
متوکل خلیفه عباسی
مختصات پارامتری
گنیس
انصار
 کاربر Online
392 کاربر online
 : باشگاه دانش آموزی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  سه شنبه 30 آبان 1385 [07:09 ]
  کسر نمره دانش‌آموز به خاطر کمک نکردن به‌ مدرسه تخلف است!!!
 

دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش وپرورش با تشریح تخلفات برخی مدارس در اخذ کمک از والدین، اعلام کرد: کسر نمره دانش‌آموز به خاطر کمک نکردن به مدرسه تخلف محسوب می‌شود و متخلفان تحت پیگرد قرار می‌گیرند.

معاون دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، افزود: هیچ مدرسه‌ای حق ندارد به سبب عدم کمک والدین دانش آموز به مدرسه، نمره انضباط و یا سایر نمره‌های درسی او را کم کند.

`سید ابراهیم حسینی` بااشاره به نحوه بیان برخی مدیران مدارس برای جذب کمک‌های مردمی در مدرسه، گفت: مدیران مدارس برای جذب کمک‌های مردمی نباید طوری آن را بیان کنند که اولیا دچار معذورت شوند و این عمل به هیچ وجه از سوی آموزش و پرورش پذیرفته شده، نیست.

وی در عین حال افزود: ما به‌هیچ وجه اخذ خیرخواهانه و داوطلبانه کمک‌های مردمی از سوی مدرسه را منع نمی‌کنیم اما برای اخذ این کمک‌ها باید مفاد بخشنامه وزارت آموزش و پرورش دراین خصوص رعایت شود و به هیچ وجه دانش‌آموز و والدینی که توانایی پرداخت این کمکها را ندارند نباید مورد تحقیر قرار گیرند.

وی، درمورد دریافت کمک از سوی برخی مدارس تحت عناوین `هزینه کپی سووالات امتحانی، تامین سوخت و هزینه‌های آب، برق، گاز و تلفن` از دانش‌آموزان گفت:
تمام هزینه‌های مدرسه از سوی منطقه آموزش و پرورش تامین می‌شود و دریافت هرگونه وجه دراین خصوص تخلف است.

حسینی گفت: اخذ کمک اجباری تحت عناوین ذکرشده قابل توجیه نیست، مگر اینکه خود اولیا بخواهند به صورت داوطلبانه به مدرسه کمک کنند و هیچ مدرسه‌ای حق ندارد دانش‌آموزان و والدین را به خاطر کمک نکردن به مدرسه مورد مواخذه قراردهد.

وی گفت: اخذ کمک‌های مردمی نباید طوری مطرح شود که دانش‌آموزان و والدینی که توانایی کمک را ندارند، نزد سایر دانش‌آموزان تحقیر شوند و از نظر روحی آسیب ببینند.

معاون دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش سپس از دانش‌آموزان و والدین آنان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف دراین زمینه، مراتب را به مدیریت آموزش و پرورش منطقه منعکس کنند.

حسینی اظهار داشت: درصورتی که مدیر مدرسه برای تعمیر مدرسه از جمله آسفالت پشت‌بام، نیاز به کمک داشته باشد باید والدین را دعوت کند و کمک‌های نقدی داوطلبانه نیز باید به حساب مدرسه واریز شود و این هزینه‌ها نیز در سند آورده شود.

وی در پایان گفت: تهدید به دریافت کمک‌های مردمی در آموزش و پرورش، پذیرفته شدنی نیست و متخلفان مورد پیگرد قرار می‌گیرند.

  امتیاز: 0.00