منو
 کاربر Online
961 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 21 آبان 1385 [09:22 ]
  اندازه گیری مقاومت اشیای شیشه ای
 

سلام

من سریعا اطلاعاعی در مورد اندازه گیری مقاومت اشیای شیشه ای نیاز دارم.question

اگه لطف کنید خیلی ممنون میشم.

م.آذریarrow

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  یکشنبه 21 آبان 1385 [11:14 ]
  اندازه گیری مقاومت اشیای شیشه ای
 

با روش جدیدی فشارهای قابل تحمل وارد به جدارهای شیشه ای را اندازه گیری می کنند. در این روش، مقاومت و دوام شیشه ، نقطه به نقطه بررسی می شود. بنابراین می توان در تهیه و تولید آنها سطح بهینه بهره دهی را به دست آورد. پس از این اندازه گیریها در فرایندهای کیفیت پایین نیز بهره برداری میشود.

در روشهای متداول، تنها به وارد آوردن فشارهای هر چه بیشتر به اشیاء مورد نظر، بسنده می کنند... تا اینکه بشکنند. اما این فرایند جدید تلفیقی از بازبینی نوری، با دقت بالا و با تعیین نقاط ضعف شیئی، و یک نرم افزار ارزیابی نتایج اندازه گیریهاست. نرم افزار، نتایج محاسبات را در حافظه ذخیره می کند و آنها را به یکدیگر مقایسه می کند و به عنوان مرجع برای اندازه گیریهای بعدی بر روی اشیای تغییر داده شده (از نظر کیفیت) به کار می برد. در مجموع، با این شیوه، بسادگی و سرعت، فرایند تهیه را تطبیق می دهند و آن را تلطیف می کنند و پیش از اقدام به تهیه انبوه در کمترین جزئیات آن دقت می شود. بنابراین ضخامت کیفیت وجود خواهد داشت و از هدر رفتن پول و وقت نیز جلوگیری خواهد شد.

این ابداع در انگلستان صورت گرفته است.

  امتیاز: 0.00