منو
 کاربر Online
1473 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  پنج شنبه 11 آبان 1385 [05:29 ]
  تولید پودر بین فلزی Ni-AL برای اولین بار در کشور
 

یکی از واحدهای فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، اولین بار در کشور موفق به تولید ماده پیشرفته و گران قیمت پودر بین فلزی Ni- AL‬ شد. پودر بین فلزی Ni-AL‬ از جمله پودرهای با ارزش به شمار می‌آید که در پوشش دهی قطعات صنعتی به منظور بهبود خواص سطحی و ارزش افزوده و افزایش طول عمر قطعات تا ‪ ۱۰‬برابر به کار می‌رود.

شرکت پودرافشان با تولید پودر بین فلزی Ni-AL‬ گام‌بلندی در جهت دستیابی به دانش فنی تولید این پودر با ارزش صنعتی برداشته است.

پودر بین فلزی یادشده به عنوان پوشش اصلی‌و پیوندی قطعات صنعتی در صنایع مختلفی مانند فولاد، هسته‌ای، نیروگاهی، ماشین‌سازی ، ماشین آلات کشاورزی ، دفاعی، نساجی، نفت، گاز و پتروشیمی کاربرد گسترده‌ای دارد. با توجه به اینکه دانش فنی تولید پودرهای بین فلزی به ویژه پودر ‪Ni‬- ‪AL‬ در انحصار چند کشور خاص بوده ، دستیابی به این دانش از لحاظ اقتصادی و راهبردی برای کشور حایز اهمیت می‌باشد.

برای دستیابی به دانش فنی تولید پودر ‪ Ni-AL‬در مقیاس آزمایشگاهی زمانی معادل ‪ ۱۸‬ماه و هزینه‌ای بالغ بر ‪ ۲۰۰‬میلیون ریال صرف شده است. شرکت پودر افشان یکی از واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان است که به فعالیت در زمینه تولید مواد پاشش حرارتی و توسعه فرایندهای عملیات حرارتی نوین می‌پردازد.

  امتیاز: 0.00