منو
 صفحه های تصادفی
قشربندی اجتماعی
دستگاه مختصات دکارتی
قم
تعادل یونی در سیستم ناهمگن
معامله تجاری نوع سوم
لیوینگ ستونیت
پاداش گریه بر مصائب امام حسین علیه السلام
نیتروناتریت
تأثر امام صادق در شهادت زید
اعلام حمایت قاسم بن حسن از امام حسین علیه السلام
 کاربر Online
571 کاربر online
 : فیزیک
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  پنج شنبه 04 آبان 1385 [07:55 ]
  یه سوال؟؟؟
 

لطفا اگر میشه درباره سوخت های فسیلی هر چی میدونین بنویسین.biggrinخیلی ممنون میشم.(البته سطح اول راهنمایی)

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 08 آبان 1385 [06:47 ]
  پشیگیری از آلودگی های سوخت فسیلی
 

arrow

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  دوشنبه 08 آبان 1385 [07:46 ]
  انرژیهای فسیلی
 

مصرف انرژی های فسیلی و آزادسازی انرژی های نهفته در این قبیل سوخت ها علاوه بر فواید قابل توجه، میراث و ارمغان شومی نیز به همراه دارد و این ارمغان ناخواسته چیزی نیست جز گازهای به اصطلاح گلخانه‌ای که بسان یک تله حرارتی عمل می کنند. گازهایی نظیر دی اکسیدکربن و متان همچون شیشه یک گلخانه اطراف سیاره زمین را احاطه کرده اند و بخش اعظم انرژی گرمایی خورشید را درون خود به دام می اندازند و به عبارتی یک گلخانه عظیم الجثه در فضا ایجاد می کند.

افزایش انرژی گرمایی خورشید درون جو زمین با افزایش دمای اتمسفر سیاره تبعات ثانویه ای را به دنبال دارد. تغییر و به هم خوردن نظم سیستم های اقلیمی و آب و هوایی یکی از این موارد است که خود می تواند فجایع بی شمار دیگری نظیر سیلاب های مهیب و خشکسالی های ویرانگر را به همراه آورد. فاجعه دیگری که در پی افزایش دمای اتمسفر کره زمین رخ می دهد پسروی یخ های قطبی و ذوب شدن یخچال های دائمی موجود در هر دو قطب زمین است که می تواند بسیاری از خشکی های کم ارتفاع و جزایر را در آینده ای نه چندان دور با مشکلات جدی و عدیده ای مواجه کند. این روند در درجه نخست به سبب مصرف فزاینده افسارگسیخته سوخت های فسیلی توسط جهان صنعتی رخ ننموده است و علاوه بر آن انتشار گازهای گلخانه ای در کشورهای در حال توسعه نیز به سرعت سیر صعودی و نگران کننده ای را پشت سر می گذارد.

از این دو مقوله انرژی در رویارویی جهان با این چالش بزرگ در آستانه هزاره سوم و آغاز قرن بیست و یکم نقشی اساسی و محوری بر عهده دارد و اکنون به راحتی می توان توسط انرژی های جانشین این چالش مهم را برطرف کرد و یا حداقل به طرز چشمگیری کاهش داد. امروزه سوخت های فسیلی شامل نفت، گاز طبیعی و زغال سنگ منابع اصلی انرژی بشر به شمار می آید. به طوری که ۹۰درصد انرژی مصرفی مردم کره زمین از طریق این منابع تامین می شود.

  امتیاز: 0.00