منو
 کاربر Online
670 کاربر online
 : عمومی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  یکشنبه 30 مهر 1385 [05:52 ]
  مجموعه تحقیقات داروین در اینترنت
 

یک وب سایت اینترنتی مجموعه تحقیقات دانشمند مشهور `داروین` را برای بازدید عموم به نمایش گذاشته است. این مجموعه هم‌اکنون در آدرس اینترنتی ‪ http://darwin-online.org.uk‬برای همگان به صورت رایگان قابل استفاده است. مجموعه یاد شده هنوز تکمیل نیست و تمامی دست نوشته‌ها و سایر آثار به جای مانده از `داروین` تا سه سال دیگر به این وب سایت اضافه خواهد شد.

اغلب مطالب این وب سایت از `آرشیو داروین` در کتابخانه دانشگاه `کمبریج` جمع‌آوری شده است. به گفته `جان ون وای` محقق کالج `کرایست` در دانشگاه `کمبریج` که این وب سایت را راه‌اندازی کرده، هدف از این طرح در دسترس قرار دادن تحقیقات باارزش `داروین` است. وی یادآور شد بسیاری از این مطالب برای نخستین بار است که در اینترنت منتشر می‌شوند و پیش از این هیچ روش دیگری برای دستیابی علاقه‌مندان بدانها وجود نداشته‌است.

وب سایت `داروین-آن‌لاین` شامل یادداشتها و مقالات علمی مختلف `داروین` مربوط به سالهای بین ‪ ۱۸۳۹‬تا ‪ ۱۸۷۱‬است که شامل دست‌نوشته‌های این محقق مشهور نیز می‌شود. جمع‌آوری تحقیقات `داروین` برای نمایش در این وب سایت تا سال ‪۲۰۰۹‬ همچنان ادامه خواهد یافت و در آن سال مجموعه یاد شده تکمیل خواهد شد. در سال ‪ ،۲۰۰۹‬انتشار مجموعه مقالات داروین در زمینه `منشاء انواع` (‪Species‬ ‪ ۱۵۰ (The Origin of‬ساله می‌شود.

  امتیاز: 0.00