منو
 کاربر Online
673 کاربر online
 : کامپیوتر
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  یکشنبه 16 مهر 1385 [05:06 ]
  بیل گیتس جایزه دریافت می‌کند
 

بیل گیتس جایزه بین‌المللی پرنس آستوریاس اسپانیا را دریافت می‌کند.

بنیاد `پرینسیپه آستوریاس` اعلام کرد جایزه سالانه خود را در زمینه همکاریهای بین‌المللی به `بیل گیتس` مدیر شرکت بین‌المللی رایانه‌ای `مایکروسافت` و همسرش ، بخاطر آنچه میلیونها دلار کمک به زنان و کودکان فقیر جهان خواند، اعطا می‌کند.

بنیاد `پرینسیپه آستوریاس` زیر نظر ` فلیپه بوربون` ولیعهد اسپانیا اداره می‌شود و جایزه خود را هر ساله به فعالان عرصه‌های مختلف در جهان اهدا می‌کند.

این جایزه که از جوایز معتبر اسپانیا به شمار می‌رود، بیست و هشتم مهرماه در مراسمی با حضور خاندان سلطنتی این کشور در شهر `اوبیدو` مرکز ایالت آستوریاس در شمال اسپانیا اعطا می‌شود و علاوه بر نشان و دیپلم افتخار، حاوی ‪ ۵۰‬هزار دلار وجه نقد است.

در اطلاعیه این بنیاد که نسخه‌ای از آن به دفتر ایرنا در مادرید ارسال شد، آمده است که هیات داوران جایزه ویژه خود را در بخش `همکاریهای بین‌المللی` به بیل گیتس می‌دهد.

بر اساس این اطلاعیه، صندوق کودکان سازمان ملل متحد `یونیسف` نیز به دلیل فعالیتهایش در زمینه کودکان، جایزه پرینسیپه آستوریاس را دریافت خواهد کرد.

جایزه ویژه ارتباطات و علوم انسانی هم به موسسه `نشنال جئوگرافیک`، جایزه هنر به `پدرو آلمودووار` کارگردان اسپانیایی، جایزه علوم اجتماعی به `مری روبینسون` رییس‌جمهوری سابق ایرلند جنوبی، جایزه ادبیات به `پال آستر` نویسنده آمریکایی و جایزه علوم و فنون به `خوان ایگناسیو سیراک` اسپانیایی بخاطر تحقیقاتش در زمینه فن‌آوری اطلاعات اهدا می‌شود.

تیم ملی بسکتبال اسپانیا نیز امسال بخاطر قهرمانی در مسابقات جهانی بسکتبال در ژاپن، جایزه ورزشی پرنسیپه آستوریاس را از آن خود می‌کند.

  امتیاز: 0.00