منو
 کاربر Online
245 کاربر online
 : باشگاه دانش آموزی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  شنبه 15 مهر 1385 [06:16 ]
  تقلب ریشه در کمبودهای روحی دانش آموز دارد
 

تقلب در واقع به معنی ارائه چیزی بیش از میزان واقعی آن است و به منظور گرفتن نمره بیشتر از سعی یا توان انجام می شود ، در واقع شخص از خود و قابلیت هایش راضی نیست.

یکی از عواملی که موجب تقلب می شود عدم خود باوری است.

دانش آموز خود را نپذیرفته یا باور ندارد و در شرایطی حاضر است پاسخی که می نویسد با دوستش یکی باشد ، حتی اگر مطمئن نباشد که دوستش هم پاسخ صحیح را بداند. فقط نیاز به همراهی و هماهنگی با فرد دیگری را دارد. این احساس را می توان به نوعی احساس عدم امنیت نیز تعبیر کرد.

انگیزه دیگر تقلب برای دانش آموزان ترس از نمره کم به دلیل ترس از سرزنش والدین است. برخی از والدین به جای دانش فرزندشان صرفا به نمرات وی تکیه کرده و چنانچه نمره ممتاز یا قابل قبولی نگیرد ، مرتب او را با دیگر دانش آموزان مقایسه و سرزنش می کنند.

از آنجا که همه انسانها نیاز دارند پذیرفته شوند دانش آموز به منظور فرار از سرزنش تمام سعی خود را به جای درس خواندن معطوف شیوه های گوناگون تقلب می کند تا به هر قیمتی که شده نمره بالاتری کسب کند.

در چنین شرایطی دانش آموز فقط تمایل به پذیرفته شدن دارد و از هر راهی که بتواند سعی می کند به این مهم برسد ، زیرا احساس می کند گرفتن نمره بالاتر به منزله اعتبار بیشتر برای شخصیت اوست.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مریم اعتصامی 3 ستاره ها ارسال ها: 441   در :  چهارشنبه 19 مهر 1385 [16:21 ]
  تقلب= هیجان و شادابی روان!!!!!!!
 

سلام
ولی من با شما موافق نیستم چون شما الان هرکی رو نگاه کنید تقلب میکنه حتی خیلی ها کاملا درس رو بلدن ولی خیلی حال میکنن به دیگران برسونن به نظر من تقلب چون هیجان انگیز بچه ها انجامش میدن البته خب بعضی وقتها هم به نمره اش نیاز دارن ولی تقلب الان جزو تفریحات بچه ها حساب میشهmrgreenwink

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سین سینایی 3 ستاره ها ارسال ها: 157   در :  چهارشنبه 19 مهر 1385 [16:33 ]
  تقلب
 

خود من تقلب رو اینطوری تعبیر میکنم
به دلیل کمبود هیجانات لازم
وصد البته تنبلی خیلی هاmrgreen
یه پدیده ای بوجود میاد برای تخلیه سریع هیجانات
که نه تنها بد است
روان دانش آموزان را هم خراب میکند
تصویر

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  جمعه 21 مهر 1385 [09:13 ]
  افکار وهم آلود!
 

سلام
ولی به نظر من مخرب نیست درسته که به خاطر کمبود هیجانه مثل خود من !!!! ولی مخرب نیست
چون من خودم به شخصه! درسم رو هم میخونم تقلب هم گاهی وقتها میکنم تازه یادگیری سر جلسه ی امتحان هم حساب میشه!wink

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  جمعه 28 مهر 1385 [07:46 ]
  برای ما از تقلب میگین؟
 

سلام
لطفا این چرندیات رو برای کسایی بگین که ندونن تقلب چیِ و تازه بر سر دوراهی تقلب کردن و نکردن قرار گرفته باشند.
نه برای کسانی که با این نظام آموزشی و ارزشیابی آشنا شدن و خوب می دونن که یکی از علتهای اصلی تقلبشون، وجود ایراد در ارزشیابی و آموزشه.

  امتیاز: 0.00