منو
 کاربر Online
498 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  شنبه 15 مهر 1385 [05:49 ]
  درمان زگیل‌های کف پایی
 

زگیل‌های کف پایی ناشی از عفونت ویروسی پوست کف پا هستند.
این زگیل‌ها در نتیجه راه رفتن با پای برهنه در مکان‌هایی مانند دوش‌های عمومی یا رختکن‌ها به افراد منقل می‌شوند.

زگیل کف‌پایی ممکن است مانند پینه به نظر برسد، اما به طور معمول دانه‌های سیاهی – که مویرگ‌های خونی هستند- درون زگیل مشاهده می‌شود- که پینه‌ها آنها را ندارند.

زگیل کف‌پایی ممکن است به خصوص راه رفتن باعث درد و ناراحتی شود. انجمن جراحان ارتوپدی آمریکا می‌گوید در صورتی که زگیل کف‌پایی باعث درد شدید شود باید به پزشک مراجعه کنید.

درمان معمول این نوع زگیل شامل برداشت جراحی آن به همراه مقداری از پوست حاشیه آن و کاربرد داروی موضعی و پانسمان است.

پزشک شما ممکن است استفاده از اسید سالیسیلیک را- به صورت مایع یا برچسب- برای کاستن و نهایتا حذف کردن زگیل پیشنهاد کند.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  دوشنبه 07 خرداد 1386 [10:15 ]
  مبتلایان به زگیل از سنگ پا استفاده نکنند
 

مبتلایان به زگیل از سنگ پا استفاده نکنند.

یک متخصص بیماری‌های پوست و مو به بزرگسالان مبتلا به بیماری زگیل توصیه کرد؛ استفاده از سنگ پا باعث انتشار ویروس در قسمت‌های کف پا می‌شود، لذا از کشیدن سنگ‌پا بر روی زگیل‌ها اجتناب کنند.

دکتر نصرت پورسینا در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه یزد،‌ با بیان این که بیماری زگیل(WART) به دلیل یک علت ویروسی با نام HPV بروز می‌کند، گفت: ویروس زگیل دارای انواع مختلفی می‌باشد و با اشکال بالینی ومتعددی بر روی صورت، دست، پا و گاهاً در ‌ناحیه تناسلی بروز می‌کند.

وی زگیل را یک بیماری واگیردارعنوان و توصیه کرد: افراد مبتلا به این بیماری نبایستی نسبت به این بیماری بی‌توجه باشند چرا که یک دانه زگیل در فرد مبتلا می‌تواند چندین عدد برای فرد بیمار و چندین زگیل در حین تماس با دیگران ایجاد کند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در خصوص درمان زگیل گفت: زگیل‌های ویروسی از طریق روش‌های یخ درمانی یا فریزتراپی، الکتروکوتز و دارو درمانی قابل درمان است.

وی تصریح کرد:‌ زگیل در افراد بزرگسال درکف پا شایع‌تر است بنابراین به این افراد توصیه می‌شود در هنگام استفاده از استخر و به خصوص مکان‌های عمومی نکات بهداشتی را رعایت کنند و درهنگام استحمام از استفاده سنگ پا اجتناب کنند، چرا که استفاده از سنگ پا باعث انتشار ویروس در قسمت‌های کف پا می‌شود.

دکتر پورسینا در پایان متذکر شد: با مشاهده هر نوع ضایعه در قسمت‌های مختلف بدن از جمله دست و پا و صورت از خود درمانی اجتناب کرده و با مشورت پزشک متخصص، درمان مناسب تجویز شود.

  امتیاز: 0.00