منو
 کاربر Online
628 کاربر online
 : عمومی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  پنج شنبه 13 مهر 1385 [07:52 ]
  همکاری میان دانشگاه تبریز و کرواسی
 

راههای توسعه همکاری میان دانشگاه تبریز و دانشگاههای کرواسی در دیدار روز چهارشنبه سفیر این کشور در تهران با هیات رییسه دانشگاه تبریز بررسی شد. رییس دانشگاه تبریز در این دیدار گفت: این دانشگاه علاقه‌مند است با دانشگاههای کرواسی به تبادل علمی بپردازد.

محمد سرورالدین افزود: هم‌اکنون دانشگاه تبریز با ‪ ۲۱‬دانشگاه معتبر جهان تفاهم‌نامه همکاری در زمینه تبادل استاد و دانشجو و برگزاری دوره‌های مشترک دکترا دارد. وی اظهارداشت: دانشگاه تبریز با دارا بودن ‪ ۵۰۰‬نفر اعضای هیات علمی و حدود ‪ ۱۵‬هزار دانشجو به‌عنوان یکی از دانشگاههای شاخص ایران به‌حساب می‌آید.

سرورالدین با اشاره به منطقه آزاد تجاری ارس درجلفا گفت: دانشگاه تبریز اخیرا مجوز تاسیس یک دانشگاه بین‌المللی را در این منطقه اخذ کرده که می- تواند بستر مناسبی برای همکاری وبرگزاری دوره‌های مشترک آموزشی با دانشگاه های کرواسی باشد.

وی افزود: تاسیس کرسی زبان فارسی و ایرانشناسی در دانشگاههای کرواسی می‌تواند یکی از بسترهای مناسب همکاری میان دو کشور به شمارآید و دانشگاه تبریز آمادگی دارد در این زمینه پشتیبانی‌های لازم را بعمل آورد. سفیر کرواسی در تهران نیز در این دیدار گفت: مردم کرواسی علاقه زیادی به مردم ایران دارند و اخیرا در یک نمایشگاه هنری که از ملل مختلف در زاگرب برپا شده بود، بیش از ‪ ۳۶‬هزار نفر از غرفه هنرهای ایرانی دیدار کردند که این حاکی از علاقه مردم کرواسی به فرهنگ ایرانی و بستر مناسب برای همکاری های فیمابین است.

` مارجان کون بر ` با اشاره به توانایی‌های بالقوه دانشگاههای کرواسی در رشته‌های کشاورزی ، مهندسی و هنر اظهارداشت: با برنامه‌ریزی مناسب می- توان گامهای مثبتی در همکاری مشترک بین دانشگاههای دو کشور برداشت. وی با اشاره به پیشینه دانشگاههای کرواسی و توانایی‌های مراکز علمی آن کشور در برگزاری دوره‌های دانشگاهی خاطرنشان ساخت: باتوجه به نیاز توسعه آموزشی عالی در ایران و کثرت علاقه‌مندان ورود به دانشگاه در این کشور، کرواسی علاقه‌مند است در زمینه تبادل استاد و دانشجو و برگزاری دوره‌های مشترک با دانشگاههای دولتی ایران همکاری نماید.

` کون‌بر ` با یادآوری همکاری میان دانشگاههای کرواسی با دانشگاههای تهران، شهید بهشتی و اصفهان خواستار مبادله تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه تبریز و دانشگاههای کشور متبوع خود شد. سفیر کرواسی در تهران خاطرنشان ساخت: با توجه به بستر مناسب همکاری، تدوین تفاهمنامه دراین زمینه می‌تواند همکاریهای علمی، پژوهشی و آموزشی میان دانشگاه تبریز و دانشگاههای این کشور را سرعت بخشد.

  • ایرنا

  امتیاز: 0.00