منو
 صفحه های تصادفی
ترکیب
ایندریت
تیغه ربع موج
Osmium
حاج سید هاشم حداد
ویژگیهای جامعه
معرفی سایتهای مفید اینترنتی
مسلم در قصر ابن زیاد
رسوبگذاری در محیط بادی
LPT
 کاربر Online
960 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فرشباف 3 ستاره ها ارسال ها: 213   در :  چهارشنبه 12 مهر 1385 [07:35 ]
  روسیه، یک فضانورد مالزیایی را به فضا می‌فرستد.
 

قرارداد سفر یک فضانورد مالزیایی به فضا روز جمعه بین آژانس فدرال فضایی روسیه و این فضانورد در مسکو امضا شد. `آلکسی کراسنوف` رییس اداره برنامه پروازهای سرنشین‌دار آژانس فدرال فضایی روسیه در جمع خبرنگاران گفت: از طرف روسیه قرارداد مذکور را `آلکساندر مدودچیکوف` معاون این آژانس امضا کرد و در این مراسم `مازلان `اوتمان` رییس آژانس فضایی مالزی و یک نماینده آکادمی علوم این کشور نیز حضور داشتند. طبق این قرارداد `شیخ مشفر شوکور` ‪ ۳۴‬ساله بهار سال آینده با یک فضاپیمای `سایوز‪ `TMA-11‬به فضا سفر خواهد کرد و `فایض خالد` ‪ ۲۶‬ساله هموطن وی نیز نفر ذخیره تعیین شده است.

تصویر


این دو تبعه مالزیایی که دو روز پیش به مسکو آمده‌اند از روزهای آینده تمرینات فضایی را در شهرک فضایی `زویوزدنی` در حومه مسکو آغاز می‌کنند. شوکور و خالد دو سال پیش در نتیجه یک برنامه گسترده آژانس فضایی مالزی و طی مراحلی از بین ‪ ۱۱‬هزار و ‪ ۲۷۵‬متقاضی پرواز به فضا انتخاب شدند. موافقت در مورد کمک روسیه به مالزی در اعزام نخستین فضانوردان این کشور به فضا در جریان سفر `ولادیمیر پوتین` به مالزی در ماه اوت سال ‪۲۰۰۳‬ بدست آمد.

قرارداد سفر دو فضانورد مالزیایی به فضا بخشی از یک قرارداد تسلیحاتی یک میلیارد و ‪ ۵۰۰‬میلیون دلاری بین روسیه و مالزی است که بر اساس آن روسیه سلاح‌های پیشرفته از جمله جنگنده‌های مدرن `سوخو-‪ ۳۰‬ام.کا` به‌مالزی تحویل می‌دهد.

  امتیاز: 0.00