منو
 کاربر Online
984 کاربر online
 : باشگاه دانش آموزی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 03 مهر 1385 [12:04 ]
  امام جمعه موقت تهران : خداوند به بشریت ماه رمضان را هدیه کرده است
 

هاشمی رفسنجانی در خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران گفت: تعلیق پیش از مذاکره به معنای این است , که غرب نمی خواهد ایران به فناوری هسته ای دست یابد.
وی بهانه جویی , خط ونشان کشیدن و بحث های مخرب را در این باره غیر قابل قبول دانست و افزود : تصویب سه قانون در کنگره امریکا در یک هفته گذشته بر ضد جمهوری اسلامی ایران نشان دهنده فزون طلبی غرب است .
امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به فرا رسیدن سالگرد هفته دفاع مقدس این هفته را برهه ای تاریخی و درخشان در تاریخ ایران دانست و گفت : باید خاطرات و تاریخ این روزها بیش از پیش برای جوانان بازگو شود , چرا که دشمنان بارها تلاش کرده اند این افتخارات تاریخی را تخریب کنند.
هاشمی رفسنجانی با یادآوری شرایط سالهای آغاز دفاع
` جبهه مخالف تلاش می کرد با توجه به شرایط نابرابر روزهای آغازین جنگ , ایران را زیر فشار دوچندان قرار دهد.... `مقدس و وضع نابرابر ایران و جبهه مخالف که طیف وسیعی از بلوک غرب و شرق وارتجاع منطقه بودند تاکید کرد: جبهه مخالف تلاش می کرد با توجه به شرایط نابرابر روزهای آغازین جنگ , ایران را زیر فشار دوچندان قرار دهد.
وی افزود: در چنین شرایط بحرانی و مخاطره آمیزی , رژیم صدام تهاجم وحشیانه خود را به استانهای مرزی آغاز کرد , در حالیکه همه چیز در مسیر تجهیز دشمن برای پیروزی مهیا بود امام امت `ره` راه دفاع را به مسئولان و مردم و افسران رشید ارتش نشان دادند و نیروهای زمینی , هوایی و دریایی ارتش در همان روزها با توجه به اینکه در حال بازسازی بودند , اقدامات بزرگی انجام دادند.
وی صدور مجوز غرب به صدام برای استفاده از بمبهای شیمیایی , پرتاپ موشک به شهرها و استفاده از مجهزترین تجهیزات را تلاش برای شکست ایران دانست و گفت: امریکا بعد از ناامیدی از صدام خود وارد جنگ شد , و به سکوهای نفتی ایران حمله کرد , جنگ را به خلیج‌فارس کشاند , تا مانع صادرات نفت ایران شود.
امام جمعه موقت تهران در ادامه گفت : امریکا با این کار ایران را تحت فشار قرار داد اما سرانجام قطعنامه ای که مد نظر مابود در شورای امنیت‌به تصویب رسید.
خطیب نماز جمعه در ادامه خطبه با اشاره به سخنان اخیر پاپ درباره اسلام این سخنان را نادرست دانست و گفت : این سخنان می‌تواند تاثیرات بسیار بدی در نزد پیروان ادیان
` حضور غربیها درمنطقه تهدید کننده و ناموفق بود و بهانه کردن مساله هسته ای ایران‌, دامن زدن به شرارتهای آنها در منطقه است. ... `داشته باشد .
وی افزود : اینکه کسی تصور کند اسلام با ظلم و شمشیر پیش رفته به تاریخ ظلم کرده است , چرا که قران مکررا جنگ را برای پیشبرد اسلام , کراهت آمیز می داند و جنگهای زمان پیامبر ` ص ` فقط با هدف دفاع از جامعه مسلمانان و ایجاد فضای مناسب برای رساندن پیام اسلام به مردم جهان بوده است .
وی عکس‌العمل مناسب مسلمانان در مقابل اهانت کاریکاتوریست دانمارکی به ساحت پیامبر مکرم اسلام `ص` و همچنین در مقابل سخنان پاپ را نشانه پی بردن آنها به قدرت و توان مسلمانان جهان دانست و به امت اسلامی به خاطر آمادگی دفاع از اسلام و پیامبر اعظم `ص` تبریک گفت .
هاشمی رفسنجانی با اشاره به رویدادهای لبنان , این مساله را یکی از مسایل روز جهان اسلام دانست و گفت: رژیم صهیونیستی با این اقدامات می کوشد ناکامی خود را جبران کند.
خطیب نماز جمعه تهران همچنین اوضاع عراق را نامناسب دانست و افزود : باوجود تشکیل نهادهای اجتماعی دراین کشور , شورشها و تخریبها از حد قابل قبول گذشته است و در چند ماه گذشته بیش از هفت هزار عراقی کشته شده‌اند و امریکاییها که مسئولیت حفظ امنیت عراق را با 145 هزار نیروی نظامی بر عهده دارند , به تحریک و دامن زدن به اقدامات تفرقه آمیز مشکوک هستند.
امام جمعه موقت تهران حضور ناتو در افغانستان و گسترش مواد مخدر وناامنی در این کشور را نیز نگران کننده دانست و تصریح کرد : حضور غربیها درمنطقه تهدید کننده و ناموفق بود و بهانه کردن مساله هسته ای ایران‌,
` این ماه فرصتی است برای خودسازی و رحمتی است از خداوند برای انسانها که هم جامعه خود و اطراف خود را اصلاح و رابطه خود را با خداوند نزدیک تر کنند.... `دامن زدن به شرارتهای آنها در منطقه است.
وی همچنین با اشاره به آغاز سال تحصیلی , تامین فضای مناسب در مقاطع ابتدایی‌, راهنمایی‌, متوسطه و دانشگاه را یکی از خدمات انقلاب اسلامی ارزیابی کرد و معلمان را از مهمترین ستونهای علمی کشور دانست و گفت : معلمان باید به روح مطالبات خداوند از انسان ونیازهای کشور توجه بیشتری کنند , زیرا که هیچ امری مهمتر از تربیت‌انسانهای عالم و صالح وجود ندارد.
امام جمعه موقت تهران در خطبه نخست نیز با تبریک فرا رسیدن ماه پرفضیلت رمضان گفت : قرآن و گفته‌های پیغمبر و ائمه معصوم نشان می دهد که خداوند به بشریت ماه رمضان را هدیه کرده است.
وی افزود: این ماه فرصتی است برای خودسازی و رحمتی است از خداوند برای انسانها که هم جامعه خود و اطراف خود را اصلاح و رابطه خود را با خداوند نزدیک تر کنند.
حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی گفت: برای کسانی که استطاعت امساک دارند , روزه نعمت بسیار بزرگی است و هرکس به هر صورت بتواند از این نعمت الهی بهره مند شود این فرصت را از دست ندهد زیرا منافع روحی و جسمی که به دست می آورد , بسیار با اهمیت است .
امام جمعه موقت تهران با اشاره به تاثیر دعا در ماه مبارک رمضان افزود: نفس اینکه خداوند به بشر اجازه داده که دعا کند لطف خداوند است , زیرا در هر زمان و مکان می توانیم خداوند را مخاطب قرار دهیم و هرآنچه که می خواهیم درخواست کنیم .
امام جمعه موقت تهران درباره آثار مثبت دعا گفت : دعا موجب تقویت رابطه با خدا, انس و الفت با خداوند , حالت ندامت از گناه و توبه , تشویق به عبادت و بندگی‌, تقویت به اعتماد به نفس , بی نیازی به غیر خدا و تقویت خوف و رجا می شود .
مجید قندی زاده wink

  امتیاز: 0.00